РФ застосувала фільтрацію та депортувала близько 1,6 млн українців, ці процеси контролюють чиновники адміністрації Путіна, – США в ООН

Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що у Сполучних Штатів є докази того, що фільтраційні операції на захоплених територіях України контролюють чиновники адміністрації Путіна і наголосила, що такі дії є воєнним злочином.

Про це вона заявила на засіданні Радбезу ООН, передає Укрінформ.

«Я хочу чітко заявити: Сполучені Штати мають інформацію про те, що чиновники адміністрації президента РФ контролюють і координують ці фільтраційні операції», – заявила американська дипломатка.

Вона підкреслила, що за наявними даними, російська влада застосувала фільтрацію та депортувала від 900 тисяч до 1,6 мільйона громадян України до РФ, часто до віддалених регіонів на Далекому Сході.

За її словами, це все робиться окупаційною владою, аби підготувати анексію захоплених територій України, провести фіктивні «референдуми», зокрема в Херсонській та Запорізькій областях.

«Безумовно, ми ніколи не визнаємо будь-яких спроб Росії силоміць змінити кордони України. Ми повинні притягнути до відповідальності винуватців цих звірств. Ми повинні відповісти як міжнародна спільнота, яка все ще поважає Статут ООН», – наголосила постійна представниця США при Організації Об'єднаних Націй.

воєнні злочини рф фільтраційні табори депортація

Знак гривні
Знак гривні