Естонія надає Україні додаткову зброю, польовий шпиталь і навчатиме військових ЗСУ

Естонія відправить Україні більше зброї та ще один польовий шпиталь і допоможе з навчанням військових ЗСУ.

Про це повідомляє естонський національний мовник ERR, передає "Мілітарний".

У четвер, 18 серпня, уряд схвалив ще один пакет військової допомоги Україні, яка надається для протистояння повномасштабній агресії РФ.

Естонія направить в Україну більше озброєнь, таких як міномети та протитанкові засоби ураження. Окрім того, Естонія планує підтримати навчання українських військовослужбовців, ініційоване Великою Британією.

На додаток до зброї та навчання, Естонія планує підтримати медичні можливості українських підрозділів та у співпраці з Німеччиною пожертвувати українським силам оборони другий польовий госпіталь.

Obrazets-oblozhky22-1.jpg

Мобільний польовий шпиталь типу «Role 2» для ЗСУ, лютий 2022. Фото: Міноборони України

«Військова діяльність в Україні, як і раніше, має інтенсивний характер, і хоча дедалі більше західної зброї надходить на поле бою, наш моральний обов’язок продовжувати підтримувати Україну. Україна бореться за наші спільні цінності, і якщо ми ще маємо зброю для відправки українцям, ми маємо це зробити», — заявив міністр оборони Ханно Певкур.

За словами міністра, «крім озброєння, ЗСУ запросили у союзників більше підтримки у навчанні своїх збройних сил».

«Що стосується навчання, то безперечним козирем Сил оборони Естонії є підготовка резервістів до інтенсивної та конвенційної війни проти переважаючих сил противника, тобто до тієї війни, яку зараз веде Україна», – пояснив Певкур.

Загалом уряд Естонської Республіки збирається розробити комплексний пакет військової підтримки для України.

Естонія надала Україні військову допомогу майже на 250 мільйонів євро, включно з протитанковими ракетними комплексами Javelin, гаубицями, протитанковими гранатометами, мінометами та іншим обладнанням.

естонія союзники військова допомога західна зброя

Знак гривні
Знак гривні