Росіяни вдарили вчора по Вінниччині ракетами "Кинджал", які не може ефективно знищувати наявна в ЗСУ ППО (ФОТО)

Вчора, 7 серпня, по військових об’єктах у Вінницькій області російські окупанти застосували гіперзвукові ракети повітряного базування Х-47М "Кинджал".

Про це повідомляє пресцентр Командування Повітряних сил ЗСУ.

Як зазначається у повідомленні, основним носієм ракет цього типу є винищувач МіГ-31, також можуть застосовуватись бомбардувальники Ту-22М3 та Ту-160.

"Це найновіший тип ракет, які має на озброєнні Росія. Після прийняття на озброєння у 2018 році їх випущено усього декілька десятків. Бойова частина Х-47М становить 500 кг, швидкість ракети 3500 – понад 12000 км/год.

780x1040.jpg

Фото: Командування Повітряних сил ЗСУ

Після пуску з літака ракета піднімається на велику висоту у верхні шари атмосфери. А при заході на ціль по балістичній траєкторії може розвивати швидкість близько 12 тис. км/год", – розповіли у Командуванні ПС ЗСУ.

Також там наголосили, що тактико-технічні характеристики цієї ракети не дозволяють наявним в Збройних Силах України засобам протиповітряної оборони ефективно виявляти та знищувати її.

780x1040 (1).jpg

Фото: Командування Повітряних сил ЗСУ

"Із 24 лютого 2022 року зафіксовано лише декілька бойових застосувань ракет цього типу, які противник намагається використовувати по надзвичайно важливих цілях", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, ввечері 7 липня російські війська завдали ударів по військових об’єктах у Вінницькій області.

пс зсу вінничина ракетні обстріли

Знак гривні
Знак гривні