Литва надасть Україні вкрай потрібну бронетехніку: М113 та М577

Найближчим часом Литва надасть Україні додаткову військову підтримку: бронетехніку та інструкторів.

Про це повідомляє "Мілітарний".

Збройні Сили України отримають від Литви бронетранспортери М113 та броньовані командно-штабні машини М577, яких Україна гостро потребує.

Також Україна отримає боєприпаси та інше необхідне забезпечення для підготовки резерву.

За словами міністра оборони Литви Арвідаса Анусаускаса, М113 стає важливою частиною Збройних Сил України, і вагомий внесок у це робить Литва.

Литовська армія розглядає можливість відправлення до 10 інструкторів до Великої Британії, яка має намір у найближчі три місяці провести базову військову підготовку для 10 000 українських солдатів.

1-14-1536x1024.jpg

БТР M113 ЗС Литви для України. Фото: Міноборони Литви

Командно-штабні бронетранспортери М577 у кількості 168 одиниць Литва закупила з арсеналу армії Німеччини, витративши на це в цілому 1,6 млн євро.

Згідно з договором, підписаним Литвою і ФРН у Вільнюсі у 2016 році, литовська армія отримувала командно-штабні бронетранспортери М577 кількома партіями протягом наступних двох років.

Screenshot_3-gigapixel-width-1334px3.jpg

Командно-штабна машина М577. Фото з відкритих джерел

У комплекті з машинами Бундесвер передав литовським партнерам також запасні частини, інструменти для технічного обслуговування та спорядження для екіпажу.

У 2019 році німецьке підприємство FFG Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft mbH виграло тендер, організований Агентством підтримки НАТО (NSPA) на модернізацію 22 бронетранспортери M577 Збройних сил Литви.

Модернізовані M577 можуть використовуватись для управління гаубицями “PzH 2000”.

Нагадаємо, Литва вже передала Україні ПЗРК “Stinger”, протитанкові озброєння, бронежилети та каски, 120-міліметрові міномети, стрілецьку зброю, боєприпаси, тепловізори, безпілотники, антидрони, радари спостереження, бронетранспортери M113, вантажівки, позашляховики.

україна-литва військова допомога бронетехніка

Знак гривні
Знак гривні