Росія створила вздовж кордону з Україною щонайменше 18 фільтраційних таборів

Росія створила вздовж кордону з Україною та на тимчасово окупованих українських територіях щонайменше 18 фільтраційних таборів.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявила заступник очільника місії США при ОБСЄ Кортні Острієн під час чергового засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні.

"За нашою оцінкою, Росія за допомогою проксі-груп майже напевно використовує так звані фільтраційні операції для проведення затримання та депортації цивільних українських громадян до РФ", – заявила вона.

Американська дипломатка вказала на те, що, за повідомленнями, російські офіційні особи почали підготовку до процесу фільтрації на території України ще до 24 лютого.

Читайте також: Табір серед миш’яку. Біженців з Маріуполя тримають біля звалища хімічної зброї під Пензою

"Російські офіційні особи, вочевидь, створили списки українських цивільних осіб, які вважалися такими, що несуть загрозу контролю Росії над Україною, включаючи будь-кого з проукраїнськими поглядами, як-от політичних діячів та активістів, а також співробітників силових структур, з метою затримання та фільтрації. Наразі виявлено щонайменше 18 місць фільтрації вздовж українсько-російського кордону", – зазначила Кортні Острієн.

У своєму виступі вона привернула увагу до кількох жахливих історій українських цивільних осіб, які були депортовані до Росії, пройшовши через ці фільтраційні табори: "Їхні розповіді малюють жахливу картину фільтраційних операцій Кремля та його систематичного процесу насильницького переміщення українських цивільних до РФ, часто у віддалені райони Далекого Сходу, з територій, які Росія захопила після 24 лютого".

Посилаючись на очевидців, вона вказала на те, що російські війська "примусово переміщують цих українських цивільних осіб до тимчасових фільтраційних пунктів у школах, культурних центрах, спортивних залах та інших громадських будівлях у контрольованих Росією частинах східної України та РФ, де російські силовики піддають їх жорстким допитам, часто з обшуками та побиттям".

Читайте також: Обережність, підкуп і везіння. Як бердянці їдуть з окупації крізь російські блокпости

Американська дипломатка наголосила, що такі випадки мають бути задокументовані з тим, щоб усі, хто віддає накази або бере участь у цих діях, могли бути притягнуті до відповідальності.

злочини РФ фільтраційні табори депортація

Знак гривні
Знак гривні