Фотожурналіста Макса Левіна свідомо стратили російські військові, – розслідування RSF

Українського журналіста, фотокореспондента Макса Левіна стратили 13 березня під Києвом російські військові.

Таких висновків дійшли розслідувачі організації Репортери без кордонів (RSF), які працювали на місці його, передає Українська правда.

Керівник слідчого відділу RSF Арно Фроже і французький військовий фоторепортер Патрік Шовель, який працював із Левіним на Донбасі в кінці лютого, понад тиждень збирали в Україні докази щодо обставин смерті Левіна.

Вони дійшли висновку, що Левіна і Чернишова холоднокровно стратили. Докази проти російських військ переконливі. Про це йдеться у звіті під назвою "Як російські війська стратили українського журналіста Макса Левіна"

thumbnail-tw-20220402130340-2269.jpg

Макс Левін (Фото: Facebook Макса Левіна / Vika Yasynska)

На основі інформації та доказів, які вони зібрали, слідчі RSF змогли відновити події.

10 березня Левін втратив свій безпілотник у лісі поблизу Мощуна, намагаючись отримати кадри військового вторгнення Росії в цей район. 

Коли через три дні він повернувся до цих лісів, росіяни вже займали частину лісу. Місцевість була ворожа, але Левін хотів повернути свій безпілотник, тому що був переконаний, що останні знімки, які він зробив, дуже важливі. Йому це не вдалося.

Представники RSF прибули в Україну 24 травня, у супроводі співробітників сил безпеки України RSF вдалося визначити місце злочину. Обвуглений Форд Маверік Левіна все ще був там. На місці події фахівці RSF знайшли кілька куль, а також документи, що посвідчують особу Чернишова, і виявили 14 влучень куль у його автомобілі.

c3a0369-levin-burned-car--patrick-chauvel---rsf-.jpg

Cпалене авто Макса Левіна під Мощуном. 28.05.2022. Патрік Шовель, RSF

Кілька предметів із можливими слідами ДНК, які свідчать про присутність російських солдатів дуже близько від місця вбивства Левіна та Чернишова, також були ідентифіковані RSF, і деякі з них були вилучені. 

"Репортери без кордонів" не змогли відповісти на всі питання, які їх цікавлять, але зробили дві гіпотези, як могли розвиватися події. Організація сподівається, що одного дня докази приведуть до встановлення осіб, які вчинили це подвійне вбивство.

Генеральний секретар RSF Крістоф Делуар зазначив, що" аналіз фотографій з місця злочину, зроблених на місці спостережень та вилучених речових доказів чітко вказують на страту, якій, можливо, передував допит або навіть катування". 

Він додав, що Макс Левін та його друг заплатили життям за боротьбу за достовірну інформацію, тож RSF буде боротися, щоб ідентифікувати та знайти тих, хто їх стратив.

Представників RSF прийняли заступник генпрокурора України, начальник відділу розслідування злочинів проти ЗМІ та керівник прокуратури Київської області.

битва за київ воєнні злочини рф російсько-українська війна

Знак гривні
Знак гривні