Безкінечні виправдання. Як Німеччина зволікає з постачанням зброї Україні – Der Spiegel

У Німеччині зростає критика уряду за недостатню допомогу Україні зброєю, адже технічно ЗСУ вже могли бути озброєнні танками Leopard та БМП Marder, інформує Defense Express з посиланням на Der Spiegel.

Міноборони України ще 1 травня надіслало офіційний запит міноборони Німеччини щодо можливості отримання танків Leopard. Йдеться як про застарілу версію Leopard 1, так і про новіші Leopard 2.

Але навіть через місяць після запиту у Берліні не почались навіть розмови про таку можливість. Канцлер Німеччини Олаф Шольц, як пише Der Spegel, так і не зміг задовільно пояснити відмови у відправленні бронетехніки до України.

Загалом за весь цей час Берлін видав на різних рівнях цілий спектр виправдань, починаючи від загрози захоплення техніки армією РФ до небажання того, що ЗСУ поїде на німецьких танках захоплювати території Росії.

Також існувало твердження, нібито Берлін не хоче бути першим, хто почне постачати танки. Але це доволі дивне пояснення на тлі постачання танків такими країнами, як Польща, Чехія та Словенія.

Можливо, маються на увазі танки саме західних зразків, але наразі навіть не йдеться про будь-які приготування до можливого постачання машин. Тобто, як пише видання, навіть якщо, наприклад, США спрямують свої танки до ЗСУ, то Німеччині знадобиться ще довгий час для того, щоб зняти свої машини зі зберігання та направити Україні.

Така позиція канцлера вже давно викликає високий рівень критики: як у Бундестазі, так і серед суспільства, і, що головніше, у самому уряді. А почалась ще із блокування реекспорту застарілих гаубиць Д-30 від Естонії до України та розмови про 5000 шоломів.

Також видання навело перелік озброєння, яке було надано Берліном Україні, і воно, у порівнянні із передачею озброєння іншими країнами, виглядає наступним чином.

29d629db580494a2.jpg

Загальна допомога від уряду Німеччини поки виглядає наступним чином: 500 ПЗРК Stinger, 900 одиниць протитанкової зброї із 3 тисячами боєприпасів, 2053 ракети для застарілого радянського ПЗРК "Стріла-2", 2600 протитанкових мін направленої дії, 300 звичайних протитанкових мін, вибухівку, 100 тисяч гранат та 100 кулеметів MG-3, а також 16 млн патронів для стрілецького озброєння.

І хоча деякі позиції можуть викликати враження завдяки кількісному показнику, особливо щодо мін типу DM22 та ручних гранат, але це майже все озброєння за понад 100 днів.

Навіть у самому уряді Німеччини не задоволені таким обсягом. Зокрема, у мінекономіки відверто незадоволені обмеженим дозволом на експорт озброєння. Ба більше, для пришвидшення постачання вони готові опрацювати виведення озброєння зі штату Бундесверу, яке потім буде компенсовано шляхом виробництва нових зразків.

Також, як говорять самі німецькі політики, щоправда – опозиційні, Німеччина може відправити, наприклад, 100 бронетранспортерів Fuchs, 100 БМП Marder, 100 Leopard 1. І зробити це без жодної втрати боєздатності, а головне, всі ці машини перебувають у "швидкому доступі".

791629dbd391a1d7.jpg

БМП Marder

Водночас канцлер Німеччини продовжує ігнорувати такі можливості. А загалом з усього важкого озброєння Берлін анонсував лише 30 самохідних зенітних установок Gepard та сім САУ Panzerhaubitze 2000, які мають бути передані "десь влітку".

Також нещодавно було повідомлено про готовність передачі системи MARS II – версії універсальної пускової установки M270. Це постачання, скоріш за все, носить узгоджений зі США та Великою Британією характер, бо відбувається паралельна передача систем HIMARS та M270, які використовують однакові боєприпаси.

А щодо зенітного ракетного комплексу IRIS-T SLM, то, для розуміння, про готовність надати його стало відомо 1 червня, а Україна попросила його ще три місяці тому. Ба більше, строки передачі цього озброєння взагалі розмиті у часі та вимірюються "місяцями", бо цей ЗРК ще необхідно виготовити.

Поки уряд Німеччини ніяк не може пояснити, чому триває фактичне блокування дієвої підтримки України, ситуація вже починає виходити далеко за межі підтримки чи не підтримки України. Зокрема, у Великій Британії у владних коридорах взагалі ростуть сумніви у надійності Берліна як партнера по обороні.

У цій ситуації поведінка офіційного Берліна стає схожою на поганого школяра, який киває на інших, розуміючи свою провину. Наприклад, у німецькому уряді вже публічно бідкаються на те, що вся критика посипалась на них, а не на Францію, яка теж мало зробила для України

німеччина шольц військова допомога війна

Знак гривні
Знак гривні