Синод ПЦУ створює монастир "Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра" і просить Кабмін передати один із храмів Верхньої Лаври

23 травня 2022 року відбулося чергове засідання Священного Синоду Української православної церкви (Православної церкви України), повідомляє офіційний сайт ПЦУ. У засіданні взяли участь усі його члени на чолі з митрополитом Епіфанієм.

Синод Православної церкви України вирішив утворити у складі релігійного об'єднання ПЦУ релігійну організацію “Свято-Успенська Києво-Печерська лавра (чоловічий монастир) ПЦУ” та звернувся до Кабміну з клопотанням передати Помісній церкві один із храмів у Верхній Лаврі для цього монастиря.

dsc_3344-1536x1025.jpg

"Враховуючи особливе значення Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври як святині всеукраїнського та світового значення, з метою подолання наслідків неканонічного підпорядкування цього монастиря владі Московського Патріархату, на пропозицію Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Синод вирішив утворити у складі релігійного об’єднання Української Православної Церкви (ПЦУ) релігійну організацію «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) УПЦ (ПЦУ)», затвердив її Статут та визначив, що вона має безпосереднє пряме підпорядкування Предстоятелю Православної Церкви як своєму Священноархімандриту (настоятелю).

Синод також просив Предстоятеля звернутися до Кабінету міністрів України з клопотанням про передачу одного з храмів Верхньої Лаври та окремих її приміщень у користування для звершення богослужінь і ведення монастирської діяльності Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ (ПЦУ)", – йдеться у повідомленні.

Також Синод повідомив, що у складі Львівської єпархії був утворений Свято-Воскресенський Новоафонський монастир, намісником якого затверджений ігумен Іов (Ольшанський).

релігійна безпека лавра пцу

Знак гривні
Знак гривні