AP оприлюднило відео з нагрудної камери парамедика Юлії Паєвської. Флешку "Тайра" передала за день до викрадення

Associated Press оприлюднило відео з нагрудної камери парамедика Юлії Паєвської (позивний «Тайра»), яка рятувала людей у Маріуполі, а наразі перебуває в російському полоні. Вона встигла передати журналістам записи за день до викрадення, повідомляє Громадське.

Як пише AP, за перші два тижні війни вона зняла 256 гігабайтів відео. 15 березня вона передала записи поліцейському, а той вже передав карту пам'яті журналістам Associated Press, які на той час були останніми журналістами в Маріуполі і вже мали виїжджати з міста. Флешку вивозили через 15 російських блокпостів у тампоні.

На відео Тайра допомагає цивільним та військовим, показує наслідки ударів російського війська по Маріуполю. Наприклад, є кадри того, як беруть у полон російських військових. На запитання місцевих, чи буде вона лікувати полонених, підтверджує: «Я не можу з ними нічого зробити. Вони військовополонені».

Також є кадри того, як Тайра та парамедики допомагають пораненим дітям: хлопчику та дівчинці. Хлопчика врятувати не вдалося. Парамедик відвертається від загиблої дитини та плаче: «Я ненавиджу». Дівчинку на той момент ще рятували.

Обережно, відео може шокувати

16 березня — наступного дня після передачі кадрів — її разом із водієм викрали. За тиждень стало відомо, що Тайра жива — вона з’явилася на відео російських пропагандистських медіа. У ролику волонтерку називали «учасницею батальйону "Азов"», хоча вона є не військовою, а цивільною волонтеркою. Місце перебування Тайри наразі невідоме.

Ще з початку війни на Донбасі Паєвська допомагала пораненим як парамедик. Там Тайра сформувала власну команду для евакуації під назвою «Ангели Тайри». За даними «АрміяInform», лише станом на 2019 рік вона врятувала понад 500 українських військових.

З 2020 року Тайра є членом української збірної «Ігор нескорених». Також вона відзначена низкою державних нагород (Народний Герой України, відзнака Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції»).

маріуполь парамедики війна тайра

Знак гривні
Знак гривні