Запроваджено кримінальну відповідальність за співпрацю з РФ

Президент України Володимир Зеленський підписав закони про кримінальну відповідальність за співпрацю з Росією (колабораціонізм).

Про це повідомив перший заступник голови Верховної ради Олександр Корнієнко в ефірі телеканалу «1+1» у вівторок, 15 березня, передає "Слово і діло"

Йдеться про закони №5143 та №5144.

Так, згідно із законом №5144, Кримінальний кодекс доповниться статтею 111-1 «колабораційна діяльність». Вона запроваджує кримінальну відповідальність за співпрацю з державою-агресором та її окупаційною адміністрацією або її військовими, або воєнізованими формуваннями у військовій, політичній, інформаційній, адміністративній, господарській та трудовій сферах.

Така діяльність каратиметься тюремним ув'язненням строком на 15 років, а також передбачатиме обмеження доступу до зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Своєю чергою закон №5143 дозволяє ліквідувати політичні партії, уповноважені особи яких були засуджені за колабораціонізм. Це також стосується юридичних осіб.

Також особам, які були засуджені за колабораціонізм, забороняється бути членами виборчих комісій, офіційними спостерігачами, представниками кандидата на пост президента України у Центральній виборчій комісії, довіреними особами кандидата на посаду президента України, кандидатами на місцевих виборах тощо.

зрадники війна закон

Знак гривні
Знак гривні