ЄС прагне цього року скоротити газову залежність від росії на дві третини

Європейська комісія запропонує енергетичні заходи, щоб «зашкодити» Путіну.

ЄС може скоротити більшу частину своєї залежності від російського газу до кінця цього року, якщо уряди запровадять ряд надзвичайних заходів, які запропонує Європейська комісія. Про це повідомляє Politico.

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), російський імпорт становив 40 відсотків споживання газу ЄС у 2021 році.

Глава Зеленої угоди ЄС Франс Тіммерманс зазначив, що напад росії на Україну може зробити ЄС незалежним від російського газу «за кілька років».

«Це непросто, але можливо», – додав він.

На знак рішучості блоку відійти від росії, Тіммерманс сказав, що для деяких країн може мати сенс збільшити обсяги вугілля в короткостроковій перспективі, якщо поєднати його з прискореним впровадженням чистої енергії.

Щоб це сталося, країни-члени мають прискорити впровадження політики Зеленої угоди щодо скорочення викидів, спрямовану на те, щоб зробити блок кліматично нейтральним до 2050 року — політика, яка вже спричинила політичну напруженість. Тіммерманс сказав, що Комісія представить енергетичні пропозиції на зустрічі лідерів ЄС у Франції у четвер і п'ятницю.

Відповідаючи на запитання, чи варто ЄС також розглянути російське нафтове ембарго, який обговорюється у Вашингтоні та Лондоні, але який у понеділок був відхилений канцлером Німеччини Олафом Шольцом, Тіммерманс сказав: «Нічого не вирішується. Варварство, яке Путін зараз демонструє в Україні, потребує рішучості, а також заходів, які зашкодять йому, навіть якщо вони можуть зашкодити й нам».

санкції російсько-українська війна газ

Знак гривні
Знак гривні