Усі посольства країн ЄС продовжують роботу в Києві

Усі посольства країн-членів Європейського союзу, розташовані в Києві, продовжують роботу у столиці України.

Про це 14 лютого ввечері, як передає Радіо Свобода, за підсумками зустрічі послів із міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою написав у твіттері голова представництва Євросоюзу в Україні Матті Маасікас.

«Повна підтримка для України у цій ситуації воєнного, економічного та психологічного тиску Росії. Усі посольства країн-членів ЄС продовжують діяльність у Києві», – наголосив Маасікас.

Раніше про тимчасове перенесення роботи посольств із Києва до Львова заявили дипломати США, Канади та Австралії.

Офіційні представники США та кількох інших країн заявляли, що вже цього тижня вторгнення Росії в Україну є ймовірним. Засоби інформації з посиланням на джерела у розвідці називали навіть числа – наприклад, у публікації німецького видання Spiegel ішлося про 16 лютого. Водночас офіційні особи наголошують, що, як і раніше, немає впевненості, що Росія справді зважиться на вторгнення. Лідери країн Заходу кажуть, що шлях дипломатії ще можливий.

Росія заперечує плани вторгнення. Міністр оборони Сергій Шойгу 14 лютого на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним сказав, що зараз відбуваються масштабні навчання, але більша їх частина невдовзі завершиться.

київ ескалація путін євросоюз підтримка

Знак гривні
Знак гривні