Резніков: найбільш імовірний час агресії Росії – наприкінці січня. Дамо відсіч

Українська розвідка аналізує усі сценарії щодо можливого широкомасштабного вторгнення РФ, найбільш імовірним часом досягнення готовності Росії до ескалації може бути кінець січня.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявив міністр оборони Олексій Резніков під час доповіді на годині запитань до уряду у Верховній Раді.

За його даними, сумарна кількість військ на території РФ, а також на тимчасово окупованих територіях, які можуть бути залучені для ескалації, сьогодні оцінюється у 94,3 тис. осіб.

«Наша розвідка аналізує усі сценарії, включно з найгіршими. Вона відзначає, що ймовірність масштабної ескалації з боку Росії існує. Найімовірнішим часом досягнення готовності для ескалації буде кінець січня», – заявив Резніков.

Водночас він наголосив, що йдеться про ймовірний сценарій, але не обов'язковий, і головне завдання сьогодні – відвернути його. «Чим краще ми спрацюємо – самі та разом з партнерами – тим меншою буде загроза ескалації. Спосіб – зробити ціну можливої ескалації неприйнятною для агресора. Україна найбільше зацікавлена у політико-дипломатичному сценарії врегулювання. Жодних силових провокацій з нашого боку в принципі бути не може. Водночас шлях «умиротворення агресора» не розглядається. У разі потреби Україна дасть відсіч», – запевнив міністр оборони.

Під час виступу Резніков вкотре підкреслив, що бачення чергових приготувань Російської Федерації збігається з оцінками іноземних партнерів, а увага міжнародних партнерів до російської агресії та загрози дозволяє сконцентруватися на формуванні спільної відповіді.

За інформацією очільника оборонного відомства, Росія упродовж року застосовує тактику своєрідних хвиль: концентрує свої війська неподалік українських кордонів, а потім їх відводить до місць постійної дислокації, залишаючи техніку. Це дозволяє противнику скоротити час на розгортання.

«У квітні та вересні цього року Росія стягувала до наших кордонів понад 50 батальйонно-тактичних груп. Зараз навколо України та в тимчасово окупованому Криму в постійній готовності перебуває 41 БТГ. З яких 33 на постійній основі, 8 додатково перекинуті до Криму. Сумарна кількість військ на території РФ, а також на тимчасово окупованих територіях, які можуть бути задіяні для ескалації, сьогодні оцінюється у 94,3 тис. осіб», – повідомив Резніков.

Він зазначив, що наразі у противника стартував зимовий навчальний період, тож поблизу України розпочались військові навчання – активізувалась розвідку, перевіряється зв'язок та здійснюються заходи з маскування. Протягом минулого тижня відбулося посилення танками та бронетехнікою угрупувань у Брянській та Смоленській областях.

«У разі входження двох великих десантних кораблів Балтійського флоту з Середземного до Чорного моря, їхня загальна кількість у регіоні збільшиться до дев’яти.

Разом з катерами це дозволить противнику одночасно перекидати до 3 тис. військовослужбовців і до 250 одиниць бойової броньованої техніки. Це свідчить про збереження рівня напруження в Азово-Чорноморському регіоні», – повідомив Резніков.

Водночас він наголосив, що за цими маневрами спостерігає не лише Україна, а й весь світ, тож жодних несподіванок не буде.

Також Резніков заявив, що оцінки ризиків масштабної ескалації з боку Росії в України і її партнерів збігаються, в разі потреби будуть вжиті дії на випередження.

"З оцінками (ризиків масштабної ескалації з боку Росії, яку дають західні партнери – ред.) ми всіма збігаємося. Але як міністр оборони я не маю права сіяти паніку. І головнокомандувач ЗСУ теж. Тому я закликаю усіх бути спокійними та зваженими. Ми готові до відсічі", – заявив глава МОУ.

За його словами, якщо будемо панікувати, то програємо морально. "А ми з вами переможна нація, ми маємо переможні Збройні сили. Не потрібно бути в стані ейфорії, але й не потрібно бути в стані паніки. Ми всі ризики зважуємо і, повірте, на всіх рівнях", – наголосив Резніков.

Він повідомив, що провів дуже багато консультацій із західними партнерами на рівні міністрів оборони, і вони запевнили, що їхня реакція буде дуже жорсткою щодо агресора. "У нас є домовленість, що вони (партнери – ред.) це будуть робити на випередження, а не потім. І Кремлю це донесено досить артикульовано", – заявив міністр оборони.

агресія росія війна резніков

Знак гривні
Знак гривні