"Продавці рейтингів" та їхні зв'язки: хто, де, коли, кого піарить. Велике оновлення бази даних

З 2015 року ми ведемо базу псевдосоціологів та прихованих піарників. На сьогодні в ній уже 118 організацій та 220 персоналій, які були помічені в оприлюдненні сумнівних соцопитувань або в прихованому піарі політиків протягом останніх 15 років. По кожному з них ми подаємо довідку та історію їхньої діяльності.

Що нового? Відтепер фігуранти бази прив'язані до сторінок тих політиків чи партій, яких вони піарять чи на користь яких подають сумнівні опитування. Для цього ми впровадили короткі теги «Помічений у піарі NNN». Серед них – Медведчук, Тимошенко, Шарій, Ляшко, Порошенко та інші.

Ви можете самостійно переконатися в масштабах використання псевдоекспертів чи сумнівних соціологів відомими політиками. Беззаперечний лідер тут – Віктор Медведчук, проте інші також не гребують такою діяльністю.

medvedchuk-pr-new-design.png

На скріншоті видно масштаби піару Медведчука

Крім того, ми додали позначки актуальності фігурантів бази: ті, що не були активними більш як 5 років, тепер за замовчуванням приховані (але можливість показати їх залишилася).

Також тепер на сторінках деяких псевдоекспертів є згадки про них на маніпулятивних сайтах з нашого проєкту «Свіжа деза з Росії» (ці дані підвантажуються автоматично). Наприклад, сторінка Вадима Карасьова тепер має такий вигляд:

karasiov-new-design.png


Вивчайте самостійно: https://texty.org.ua/d/socio/

Уже наступного тижня ми оприлюднимо нові факти з мережі псевдосоціологічних служб. Ми розкажемо про нові фірми, що накручують рейтинги проросійським силам (зокрема, ОПЗЖ та «Партії Шарія»), а паралельно просувають проросійські меседжі, які потім масово поширюють «медведчуківські» медіа.

Важливо: наша база потребує підтримки. Ви можете стати патроном проєкту на Patreon: https://www.patreon.com/pseudosocio і першими отримувати оновлення. Разом ми відновлюємо цінність справжньої соціології.

псевдосоціологи

Знак гривні
Знак гривні