Через трубопровід «Самара – Західний напрямок» Закарпаття опинилося на межі екологічного лиха

Задля отримання надприбутків ділки приховано «закопували» у ґрунт небезпечні відходи із цистерн.

Від редакції: Навіть попри те, що викрито кричущі зловживання, це не функції спецслужби. СБУ має коцентруватися на диверсантах і російських агентах, а такі речі - справа не спеціальних служб, а звичайних правоохоронних органів.

Служба безпеки України викрила керівництво ТОВ «Прикарпатзахідтранс», що спеціалізується на транспортуванні нафтопродуктів, на масштабному забрудненні та псуванні земель Закарпаття.

Екології регіону завдано збитків на понад 34 млн грн.

За даними досудового слідства СБУ, наприкінці 2018 року це підприємство самовільно почало демонтаж резервної гілки нафтопроводу «Самара – Західний напрямок». Зокрема, демонтовано цистерни та майже 33 км трубопроводу. І це без жодної дозвільної документації.

Задля отримання надприбутків ділки приховано «закопували» у ґрунт небезпечні відходи із цистерн. При цьому вони постійно нарощували обсяги небезпечних речовин, що могло спричинити екологічну катастрофу.

Правоохоронці встановили, що внаслідок несанкціонованого демонтажу трубопроводу, залишками паливно-мастильних матеріалів забруднено майже 20 тис. м² земель. Частина із них – поблизу місцевого водозабору.

1.jpg

За висновками експертів, дії зловмисників призвели до тяжких наслідків із забруднення та псування земель. Інженерно-екологічна експертиза підтвердила суму завданих державі збитків на понад 34 млн грн.

Під час обшуків за місцями діяльності підприємців та відокремленого підрозділу нафтобази правоохоронці вилучили документацію, яка доводить проведення оборудки.

Нині колишньому головному інженеру компанії «Прикарпатзахідтранс» уже повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість).

Тривають слідчі дії у межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 239 (забруднення або псування земель), ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.

Викриття протиправної діяльності проводилося під процесуальним керівництвом Закарпатської обласної прокуратури.

2.jpg

закарпаття сбу екологія

Знак гривні
Знак гривні