Ось розслідування й запитання, за яке в «Укрексімбанку» побили журналістів (ВІДЕО)

За декілька днів «Укрексімбанк» та голова його правління Євген Мецгер стали відомими на всю Україну після  нападу на журналістів "Схем" під час інтерв’ю. Виявилося, що напад стався через "незручне" та "неузгоджене" запитання про видачу кредиту компанії, яка працює на окупованих територіях, і під сумнівну заставу:

05450000-0a00-0242-ae7c-08d9898a249f_w650_r0_s.webp

Відео дня: «Забирай у них камеру!» На журналістів нападають у 2021 році

Тепер журналісти оприлюднили розслідування, в якому їм вдалося з'ясувати, що державний банк видав $60 мільйонів кредиту фірмам бізнесмена, чия компанія веде діяльність на окупованій частині Донеччини, на якій діє за підтримки Росії угруповання "ДНР", і сплачує податки окупаційній владі, – передає УП з посиланням на Радіо Свобода.

Мало того, як гарантію повернення цих грошей під заставу банк узяв об'єкт, цінність та надійність якого сумнівні – адже за нього роками точилася боротьба в декількох юрисдикціях.

Журналісти пояснюють, що це небезпечно тим, що у держбанках проблемні кредити зазвичай лягають фінансовим тягарем на державний бюджет – а отже, на плечі платників податків.

Так ось, щоб отримати багатомільйонний валютний кредит в Укрексімбанку, державній фінустанові запропонували заставу – київський торгово-розважальний центр SkyMall. Цей актив відомий тим, що навколо нього вже десятиліття точиться боротьба.

Також досі триває кримінальне провадження, яке веде Державне бюро розслідувань у супроводі Офісу генерального прокурора. Через це на майновий комплекс ТРЦ неодноразово накладали арешт.

Журналісти не впевнені, чи можна вважати таку заставу надійною, а також чи зможе державний банк у разі потреби продати ТРЦ і повернути свої гроші

У відео також фігурують останні запитання до Мецгера перед нападом.

Повний текстовий варіант

змі окупація банки корупція скандал донеччина

Знак гривні
Знак гривні