Оголошено перший земельний аукціон в системі «Прозорро.Продажі»

У державній електронній торговій системі «Прозорро.Продажі» оголошено перший аукціон з оренди комунальної землі сільськогосподарського призначення.

Земельну ділянку площею 2,1 га виставила на аукціон Тавричанська сільська рада (Каховський район, Херсонська область). 

Стартова ціна річної оренди становить 10% від нормативної грошової оцінки ділянки — 5088 грн. Земельна ділянка здається в оренду на сім років. Розмір гарантійного внеску, потрібного для участі в аукціоні (30% від стартової ціни), становить понад 1500 грн. Аукціон відбудеться 9 листопада й проходитиме на підвищення ціни. 

Перший земельний аукціон в системі оголосила невелика сільська громада. Ми вітаємо, що прозору оренду комунальної землі сільськогосподарського призначення розпочинають саме органи місцевого самоврядування. Це правильний крок до ефективного використання земельних ресурсів громади, який допоможе залучити необхідні до бюджету кошти”, — зазначила перша заступниця директора ДП “Прозорро.Продажі» Дарина Марчак.  

Публікація земельних аукціонів в системі «Прозорро.Продажі» відбувається через акредитовані майданчики, завдання яких допомагати продавцям (організаторам торгів) якісно підготувати лот до аукціону та залучити якомога більшу кількість учасників на аукціон. Наразі таких майданчиків в системі понад 40, що створює конкуренцію між ними та розширює коло тих, хто займається пошуком покупців на лоти. 

Нагадаємо, «Прозорро.Продажі» розпочали проведення торгів з оренди державної та комунальної землі сільськогосподарського призначення та продажу й оренди земель несільськогосподарського призначення. Відповідно до Закону України №1444 та Постанови №1013, держпідприємство визначене адміністратором електронної торгової системи, в якій відбуваються земельні торги. 

ринок херсонщина земля аграрії

Знак гривні
Знак гривні