Дніпро вкрила синьо-зелена каша (ФОТО, ВІДЕО)

У Дніпрі виявили велику кількість ціанобактерій – синьо-зелених водоростей.

Днепр погибает,сегодня намотали почти 100 км по Днепру, вода с каждым годом все хуже и хуже ,всё усеяно дохлой рыбой ,...

Posted by Ирина Вербивская on Sunday, August 15, 2021

Ірина Вербівська зняла фото та відео густої каші на дніпровській воді в 10 кілометрах нижче за течією від Черкас, – передає Хмарочос.

До таких наслідків могли призвести високі температури, спричинені змінами клімату, а також викиди фосфатів, що містяться у пральних порошках та інших мийних засобах.

«Вода з кожним роком все гірше й гірше, все всіяно мертвою рибою… Щороку ми пірнаємо та бачимо, що риби стає все менше, санітарів масово виловлюють сітями», – пише Вербівська.

Для порівняння вона виклала зняте минулого року відео з того ж місця, на якому видно чисту дніпровську воду.

Торік Київводоканал заявляв, що саме масове використання фосфатів – один із головних чинників забруднення водойм.

«Якщо у водойму потрапляє один грам фосфатів, це провокує ріст 5–10 кілограмів синьо-зелених водоростей. При одному пранні фосфатними мийними засобами у воді опиняється до 16 грамів фосфатів», – пояснювали у підприємстві.

239913425_4848465125169799_6551786699800108888_n.jpg

Фото: Ірина Вербівська

У перенасиченій фосфатами воді посилено розмножуються синьо-зелені водорості. Вони виділяють токсини, які «спалюють» розчинений у воді кисень. У результаті гине риба, а вода цвіте. Воду фосфатами забруднюють і звичайні споживачі, і промислові підприємства, і автомийки, які часто без будь-якого очищення зливають відходи в Дніпро через дощову каналізацію.

У 2019 році Верховна Рада не змогла ухвалити законопроєкт про заборону виробництва та продажу мийних засобів з більш як 0,2% фосфатів у складі.

Нещодавно проведений державний аудит виявив у Дніпрі 161 забруднювач і дійшов висновку, що екологічний стан басейну річки є «катастрофічним».

Читайте також: Гнилоцвіт. Дамби, потепління та фосфати перетворюють Дніпро на застояну канаву

абзац черкащина дніпро екологія

Знак гривні
Знак гривні