Фейсбук видалив мережу координованих антивакцинників, переважно (який сюрприз!) російських

Фейсбук видалив майже 300 акаунтів у фейсбуці та інстаграмі, діяльність яких була скоординованою неавтентичною поведінкою. Усі вони поширювали неправду про вакцини.

236790592_981113072712826_6762267084730292545_n.jpg

Зокрема, йдеться про скоординовані дії в одні проміжки часу проти вакцин AstraZeneka та Pfizer, тоді як уряди кількох країн ухвалювали рішення про затвердження використання цих вакцин, – пише "По той бік новин".

Ця мережа працювала на більш ніж десятку платформ та форумів. Координували її здебільшого з Росії – розслідування фейсбуку виявило зв'язки між цією кампанією та британською фірмою Fazze, яку називають «пральнею дезінформації».

Антивакцинаторські твердження поширювали насамперед в Індії, Латинській Америці та США. Проте ми знаємо, як швидко фейки поширюються у соціальних мережах і як іноземні побрехеньки часто стають українськими. До речі, компанія Fazze більше не може працювати на платформі фейсбук – компанія відсторонила її за порушення правил соцмережі про зовнішнє втручання.

Сама антивакцинаторська кампанія, яку проводили ці майже 300 акаунтів, мала дві хвилі. Спочатку у листопаді та грудні 2020 року мережа розміщувала меми та коментарі, стверджуючи, що вакцина AstraZeneca від COVID-19 перетворить людей на шимпанзе.

Через п’ять місяців, у травні, почали розміщувати фейки про небезпеку від вакцини Pfizer.

Читати документ повністю можна тут

Бережіть себе і керуйтеся перевіреною інформацією та доказовою медициною.

інтернет росія пандемія дезінформація вакцини соцмережі

Знак гривні
Знак гривні