Вибух на заводі Газпрому скоротив постачання газу до Європи, ціни оновлюють рекорди

На заводі Газпрому у Західному Сибіру відбувся сильний вибух, який призвів до пожежі. Це призвело до зупинки видобутку газу в регіоні та різкого скорочення постачання природного газу до Європи через газопровід «Ямал-Європа», – повідомляє консалтингова компанія EXPRO.

FB_Gazprom_pozhar_5_08.png

Фото вибуху на заводі в Новому Уренгої

Як повідомляється, вибух відбувся на заводі з підготовки газового конденсату у Новому Уренгої, яким управляє «Газпром Переробка». Російські ЗМІ повідомляють, що вибух та пожежа призвела практично до повної зупинки видобутку. Зазначимо, що в регіоні видобувається близько 80% усього російського газу.

Внаслідок видобутку різко скоротилися постачання російського газу до Європи по газопроводу «Ямал». Так, увечері 5 серпня транзит у точці Mallnow на вході у німецьку ГТС обвалився до 10 млн куб м на добу замість звичних 21 млн куб м, тобто більш ніж удвічі.

До кінця четверга (5 серпня) ф’ючерсні ціни на природний газ на нідерландській віртуальній торговельній точці TTF черговий раз обновили абсолютні максимуми, досягнувши €42,95/MWh (приблизно 450 євро за 1000 куб м - прим.) на біржі ICE. При тому, на біржі CME, де торгівля проходить цілодобово увечері ціни на TTF сягали €43,3/MWh.

Очікується, що з відкриттям торгів у п’ятницю ріст цін продовжиться. На тлі рекордно порожніх підземних сховищ газу у Європі та мінімальних обсягів постачання зрідженого газу (Азія забирає майже всі поставки), скорочення газопровідних поставок може стати каталізатором до нових цінових рекордів.

Нагадаємо, Газпром не забронював додаткові переривчасті потужності для транзиту газу через територію України у серпні. ТОВ «Оператор ГТС України» пропонував до продажу 63,7 млн куб м на день. Зараз максимальна добова потужність через українську ГТС становить близько 124,8 млн куб м на добу, що не дозволяє Газпрому замістити постачання через газопровід «Ямал» українським транзитом.

газ газпром єс

Знак гривні
Знак гривні