«Маршрутка по-київськи». На столичні вулиці виїхали нові автобуси, зокрема електричні

marshrutka-po-kiyvski-3.webp

У Києві презентували маршрутні автобуси нового зразка від перевізників, які перемогли у конкурсі на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування.

«Місто вперше відкрито презентує, а не приховує результати конкурсу на визначення перевізників на маршрутах Києва, – зазначив під час презентації заступник голови КМДА Костянтин Усов. – Результат не ідеальний, але завдяки тому, що ми дискваліфікували недобросовісних гравців, які перебували у змові із різного роду функціонерами, ми повернули життєвий простір для нормальних перевізників. На київський ринок вперше за багато років замість старих страшних маршруток виходять комфортабельні автобуси».

Як розповів Костянтин Усов, зокрема за підсумками конкурсу, на маршрут №150, який сполучає Троєщину, Севастопольську площу та Індустріальний міст, виїхали 13 повнорозмірних дизель-електричних автобусів Volvo Hybrid.

volvo-7700-hybrid.webp

Дизель-електричний автобус Volvo. Він вживаний (10-річний, придбаний в Люксембурзі), але економічний і гарно обладнаний

Крім того, заступник голови КМДА повідомив, що 39 нових транспортних засобів меншого класу, але 2021 року випуску, виїжджають на маршрути №529 і №485о. Ще 43 автобуси 2018–2020 рр. випуску замінюють «старий склад», який працював на міських маршрутах №476, №405 та №192. 18 транспортних засобів працюватимуть на маршрутах №464 та №512. І ще 15 автобусів для перевезень пасажирів на маршрутах №54, №59, №61 та №103 використовуватиме КП «Київпастранс».

Костянтин Усов нагадав умови, за якими їздитимуть автобуси від переможців конкурсу.

«Їх можна описати дуже коротко: чемний водій в уніформі, який говорить українською мовою, не вмикає в салоні шансон і не хамить пасажирам. Температура в салоні влітку не більше +22 градусів, а взимку не менше +15-ти. У салоні не висять плакати Саманти Фокс або Шварценеггера, і взагалі немає нічого зайвого. Натомість є візуальні та аудіальні сповіщення зупинок українською та англійською мовами. Обов’язково забезпечується інклюзивність, щоб людям, які потребують особливої уваги, не доводилося за цим окремо звертатися», – зазначив заступник голови КМДА та додав, що у перспективі цих умов доведеться дотримуватися усім без винятку перевізникам.

Знак гривні
Знак гривні