Торги через Prozorro зекономили державі 190 млрд грн. У 2020-му – 56 млрд

1 серпня 2021 року виповнюється п'ять років, як використання Prozorro стало обов’язковим для всіх державних замовників. Відтоді інформація про перебіг кожної закупівлі стала відкритою для всіх, а в системі пройшло понад 2 млн конкурентних закупівель.

prozorro.jpg

Завдяки конкуренції бізнесу на торгах Prozorro впродовж п'яти років державні та комунальні органи та підприємства змогли заощадити 190 млрд грн від суми, яку вони планували витратити на закупівлях. У середньому завдяки закупівлі в Prozorro на 1 млн грн замовники економлять 80–100 тисяч грн, і можуть скеровувати їх на додаткові потреби.

Минулого 2020 року економія становила майже 56 млрд грн. «Саме стільки українські платники податків зекономили завдяки Prozorro у 2020 році. І така сума – це майже вдвічі більше, ніж було щороку до того. Система Prozorro залишається унікальним інструментом, який не тільки дозволяє економити на держзакупівлях, але і є однією з основ антикорупційної реформи в Україні. Відкритість у публічних закупівлях формує новий рівень довіри між громадянами та державою, тому розвиток Prozorro залишається важливим елементом урядової політики», — зауважив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Ремарка Текстів: Економія завдяки Prozorro – це прекрасно. Незрозуміло інше: чому зе_влада, на словах вихваляючи відкриті торги, ухвалює рішення, яке виводить за межі Prozorro закупівлі на десятки мільярдів гривень. По ковідних товарах і послугах це 31 млрд грн. На святкування 30-річчя незалежності – 5,4 млрд. На нову об’їзну дорогу навколо Києва – 85 млрд грн. І постійно з’являються все нові й нові побажання обійти Prozorro – вагони для Укрзалізниці, товари для наукової діяльності, закупівлі місцевих громад тощо. Влада пояснює перехід на так звані переговорні процедури закупівель (де сторони домовляються про ціну) тим, що вони швидші – мовляв, велике будівництво Зеленського має відбуватися без зволікань. Утім, замість слова «переговори» тут напрошується однокорінне з ним: «договорняк».

prozorro тендери

Знак гривні
Знак гривні