КМДА запроваджує «передоплату зі знижкою» на тлі зростання тарифів на комунальні послуги

Київтеплоенерго підвищить тарифи на тепло вже з першого жовтня.

Тарифи на гарячу воду та опалення в Києві та низці міст України зростуть на 30–40%. Через це столиця уже з липня запроваджує авансовий платіж, повідомляє пресслужба КМДА, яку цитує Хмарочос.

Київтеплоенерго підвищить тарифи на тепло вже з першого жовтня. Середньозважена вартість однієї гігакалорії тепла може становити від 2151,77 до 2433,90 гривні, залежно від типу приєднання будинку.

Щоб зменшити фінансове навантаження на киян взимку муніципалітет вирішив запровадити рекомендований авансовий платіж на тепло і гарячу воду, який становитиме 10 гривень за квадратний метр. Його можна сплачувати вже з липня. Це буде певним накопиченням, щоб зменшити плату за опалення взимку.

На брифінгу заступник голови КМДА Петро Пантелеєв зауважив, що у травні Кабмін скасував ПСО й запровадив ринок газу. А отже, теплопостачальні підприємства купуватимуть газ за ринковими цінами. Це призведе до здорожчання комунальних послуг.

«Тепер здійснення оплати після того, як підприємство спожило природний газ, скасовано, що створює критичну ситуацію з розрахунками за газ на тлі відсутності обігових коштів у ТКЕ. Разом із високою ціною на газ це створює реальну загрозу для початку та проходження опалювального сезону», – заявив Пантелеєв.

У КМДА вважають, що доцільніше було б використати на потреби виробництва теплової енергії для населення значно дешевший газ власного видобутку.

«Ми звернулись із листом до уряду України, де пропонуємо на період коливань ринкових цін на природний газ опрацювати можливість визначення газу видобутого АТ “Украгазвидобування” (що є частиною групи компаній “Нафтогаз України”) природним газом соціального призначення. Адже його собівартість становить не більше ніж 4000 гривень за 1000 кубічних метрів. Це дозволить не лише стабілізувати ситуацію з розрахунками, вчасно і в повному обсязі придбати газ для старту опалювального сезону, а й уникнути підвищення тарифів на гарячу воду та опалення, до чого зараз змушені готуватись більшість українських міст», – зазначив Пантелеєв.

Наприклад, Київтеплоенерго працює за цінами, встановленими у 2019 році. За цей період вартість газу для населення зросла на 15%; підвищилися тарифи на послуги з розподілу газу; ціна електричної енергії зросла на 42%; вартість виробництва теплової енергії на ТЕЦ – на 10%; до тарифу включено витрати на оснащення будівель лічильниками тепла і гарячої води у розмірі понад 233 млн грн.

київ жкг тарифи

Знак гривні
Знак гривні