«Слуги» хочуть віддати добір суддів Вовку й Портнову

Наступного пленарного тижня Верховна Рада планує проголосувати законопроєкт № 3711-д, який усуває міжнародних експертів від обрання Вищої кваліфікаційної комісії суддів, що має призначити майже 3700 суддів – це приблизно половина всього суддівського корпусу. Про це повідомив у Facebook координатор Громадської ради доброчесності Михайло Жернаков.

"Усі бачили вчорашню історію з фактичним руйнуванням е-декларування? Ловіть апокаліпсис не меншого масштабу, тільки про суди. Наступного пленарного тижня "слуги" планують віддати в руки Портнову і Вовку добір половини всіх суддів в Україні. А це означає повний і безперешкодний їхній контроль за всією судовою системою років так на 30", – розповів він.

Всі бачили вчорашню історію з фактичним руйнуванням е-декларування? Ловіть апокаліпсис не меншого масштабу, тільки про...

Posted by Mykhailo Zhernakov on Friday, June 4, 2021

"Пояснюю чому. Ви, напевно, чули, що зараз у судовій системі вже є 2000 вакансій. До кінця року ще 1752 суддів досягнуть віку, коли зможуть піти у відставку. Додайте до 2000 навіть частину від 1700 – це вже приблизно половина всього суддівського корпусу. Усіх суддів в Україні добирає Вища кваліфкомісія суддів. Попередній склад ВККС був звільнений законом 2019 року, а нову мали набрати на конкурсі за участі незалежних міжнародних експертів. Так от, наступного пленарного тижня Рада планує проголосувати проєкт 3711-д. Там замість дієвого фільтра міжнародників (вони будуть комісії, але вирішального голосу не матимуть) майбутні члени найважливішої суддівської комісії проходитимуть подвійний фільтр суддівської мафії – спочатку Ради суддів, а потім – Вищої ради правосуддя", – пояснив Жернаков.

"Обидва органи вибрані або частково, або повністю чинними корумпованими суддями. ВРП, наприклад, має у своєму складі дочку ката останнього розстріляного совєтами бандерівця в 1989 році Івана Гончарука Інну Плахтій. Вона казала на з'їзді суддів, що пишається батьком і що він ухвалив правосудне рішення про розстріл, "просто такі були часи". Можете собі уявити яких членів суддівської комісії навибирають такі сталіністи-"законники", – пояснив він.

"Паралельно Павло Вовк і зашкварена по вінця ВРП відкрито просувають меседж про те, що потрібно скоротити кількість етапів конкурсу на посаду судді з 15 до 3, "щоб швидше набрати суддів". Це означає, що жодних аналізів декларацій, жодних психотестів і жодних перевірок на доброчесність для майбутніх суддів не буде. Підконтрольна ВККС швидко збере документи та призначить десь від 2000 до 3700 суддів, які присягнуть на вірність особисто Вовку і Портнову. Нам же всім прозвітують про те, як класно і швидко "оновили судову систему" і "подолали кадровий голод", – застеріг Жернаков.

"А тепер найцікавіше. Як тільки цих суддів призначать, звільнити їх буде практично неможливо – такий закон. І вони будуть суддями до досягнення пенсійного віку в 65 років, тобто ще десь років 30. А контроль за фактично більшістю суддівського корпусу означає контроль за з'їздом суддів, звідти – за більшістю в усіх наступних складах суддівських органів, а звідти – за всіма новими призначеннями суддів. Коло замикається. Тож щойно приймуть закон у такій редакції (а саме таку редакцію підготував до другого читання комітет), почнеться незворотний процес. Вовк і Портнов отримають "золоту акцію" контролю за всією судовою системою на десятиліття. Найцікавіше, що голова комітету Костін і депутати комітету розповідають, що на іншу редакцію "не зберуть голосів". Виходить, на виконання власної політичні обіцянки та обіцянки президента голосів немає, а на підігравання агентам ворога в отриманні контролю над судовою системою – є. Головне не переплутати. Катастрофу під назвою 3711-д треба зупинити. Інакше буде біда", – резюмував він.

5 канал

корупція судді суд вовк портнов

Знак гривні
Знак гривні