Верховний Суд скасував протокол ЦВК, яким Вірастюка визначено депутатом від округу 87

Пізно ввечері у суботу 1 травня Велика Палата Верховного Суду ухвалила постанову, якою визнала протиправними дії Центральної виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів в окрузі №87

1 травня Велика Палата Верховного Суду ухвалила Постанову, якою визнала протиправними дії Центральної виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів в окрузі №87 та визнала протиправним і скасувала протокол ЦВК від 22 квітня 2021, яким встановлено результати виборів та визнано Василя Вірастюка переможцем в окрузі 87.

Про це повідомляє Опора.

Таким чином Велика Палата частково задовольнила апеляційну скаргу Олександра Шевченка на рішення ВСУ від 28 квітня 2020 року у справі №9901/114/21.

Олександр Шевченко не погодився  з протоколом ЦВК від 22 квітня 2021 року про результати виборів в окрузі 87 та оскаржив вказаний протокол і дії ЦВК зі встановлення результатів виборів в окрузі до Верховного Суду. Додатково в позові просив зобов’язати ЦВК продовжити встановлювати результати виборів та відправити ОВК 87 округу на уточнення протоколу.

28 квітня 2021 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду ухвалив постанову, якою у задоволенні позову кандидата  Шевченка у справі №9901/114/21 відмовив повністю.

Апеляцію Олександра Шевченка на вказане рішення розглянула вже Велика Палата Верховного Суду. З огляду на те, що строки розгляду виборчих спорів є скороченими (всього два дні на розгляд), тому розгляд таких справи не відкладається на вихідні та святкові дні. Таким чином розгляд справи було розпочато Великою Палатою 30 квітня та вже 1 травня ухвалено та проголошено рішення. 

Велика Палата дійшла висновку, що раніше ухвалене рішення ВСУ підлягає скасуванню, а апеляційна скарга кандидата Шевченка – частковому задоволенню. Так, позовні вимоги задоволено частково: визнано протиправними дії ЦВК щодо встановлення результатів виборів в окрузі 87 та визнано протиправним та скасовано протокол ЦВК від 22 квітня 2021, в задоволенні решти позовних вимог – відмовлено.

Таке рішення мотивовано серед іншого тим, що при встановленні результатів голосування в окрузі 87 ЦВК не було забезпечено перевірку всіх порушень, що були допущені та на які посилались учасники виборчого процесу. 

Одразу після проголошення вказаного рішення Велика Палата приступила до розгляду іншої справи №9901/117/21, що також безпосередньо стосується результатів виборів в окрузі 87.

Так, у вказаній справі до Касаційного адміністративного суду в складі ВСУ як суду першої інстанції з позовом звернулася політична партія «За майбутнє», в якому просила:

29 квітня Верховний Суд (у складі колегії судді Касаційного адміністративного суду) відмовив у задоволенні вказаного позову у справі №9901/117/21 партії “За майбутнє”. Нагадаємо, що так само як і в попередній справі, Верховний Суд розглянув вказаний позов як суд першої інстанції. Остаточне слово – за Великою Палатою ВСУ.

Утім, найцікавішим у цій справі є те, що перед винесенням рішення по суті ухвалою Верховного Суду від 29 квітня було вжито заходи забезпечення позову, а саме – заборонено ЦВК вчиняти дії з реєстрації Василя Вірастюка народним депутатом України до набрання законної сили рішенням у справі № 9901/117/21. Таким чином, забезпечення позову діятиме щонайменше два дні, визначені для апеляційного оскарження, а разі такого оскарження – до остаточного рішення Великої Палати.

прикарпаття шевченко суд вибори вірастюк Рада івано-франківщина

Знак гривні
Знак гривні