Рада ухвалила закон про земельну децентралізацію

Верховна Рада на засіданні 28 квітня у другому читанні та в цілому ухвалила закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації – він є ключовим для проведення земельної реформи.

В Україні є внутрішній офшор: 8 млн гектарів землі, з яких не платять податки

Документ підтримали 284 депутати. Законопроєкт №2194 регулює передачу земель «на місця» громадам. Він має виправити юридичні колізії роботи ринку землі, а також врегулювати реалізацію переважного права орендаря на купівлю та електронні земельні торги, – передає Економічна правда.

Розгляд документу тривав понад місяць – його розпочали 16 березня, проте голосування у другому читанні відбулося лише 28 квітня. Це сталося через кількість поданих нардепами правок – їх налічувалося понад 3 тисячі.

Як повідомляє Мінагрополітики, серед основних нововведень законопроєкту:

«Землю фактично вже поділили» під час «мораторію» на продаж

Як раніше зазначав ексочільник Мінекономіки Павло Кухта, 2194 «є однією з умов отримання $700 млн дуже дешевої кредитної підтримки від Світового банку». Крім того, за умови повної реалізації земельної реформи, Міжнародна фінансова корпорація (IFC), що входить до групи Світового банку, планує інвестувати в економіку України близько $3 млрд до 2024 року.

«В основі документу – спрощення доступу до земельних ресурсів населення та бізнесу, розширення повноважень місцевих громад та впровадження цифрової трансформації земельних відносин», – прокоментував закон міністр економіки Ігор Петрашко.

Стирили! Державної землі виявилося на 5 млн га менше, ніж усі вважали. Це наслідок мораторію на її продаж

Рада реформа земля закон

Знак гривні
Знак гривні