Київ, імовірно, вийде з червоної зони, й обмеження послаблять. «Але розслаблятися рано»

Київ незабаром вийде з червоного рівня епідемічної небезпеки, тож у столиці зможуть послабити карантинні обмеження й відкрити транспорт для всіх охочих.

STR
STR

Про це заявили як міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу, так і КМДА.

«У червоній зоні карантинних обмежень перебувають зараз 10 областей. 9 областей перебувають на помаранчевому рівні епідемічної небезпеки та 6 регіонів перебувають у жовтій зоні карантинних обмежень.

Наступним регіоном, який буде виведений з червоного рівня і переведений на жовтий рівень, буде столиця. По всіх показниках місто Київ продемонструвало, що вже немає перевищення наших критеріїв-маркерів. Ми вже зробили подання за моїм підписом на комісію ТЕБ та НС, щоб провести засідання і вивести Київ із червоного рівня епідемічної небезпеки», – заявив Максим Степанов.

Очільник МОЗ запевнив, що «рівень захворюваності пішов на спад у всіх без винятку областях та місті Києві, де ситуація ще місяць тому була вкрай важкою».

Міністр нагадав, що адаптивний карантин продовжено в Україні до 30 червня. 

Міський голова Києва Віталій Кличко в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV також не виключив, що суворі обмеження, які запроваджені в столиці до 30 квітня, можуть послабити, якщо ситуація з поширенням коронавірусу не погіршуватиметься.

Він повідомив, що у середу, 28 квітня, засідатиме комісія з надзвичайних ситуацій міста – і вона ухвалить рішення, зважаючи на епідеміологічну ситуацію. 

За словами Кличка, «локдаун дав позитивні результати, але розслаблятися зарано».

Він зазначив, що минулого тижня в Києві від ускладнень COVID-19 померли понад 300 осіб і дедалі частіше від цієї хвороби помирають не лише літні люди, а й молоді.

київ карантин пандемія локдаун коронавірус

Знак гривні
Знак гривні