Розписані двері Офісу президента хочуть купити як витвір сучасного мистецтва (ДОКУМЕНТИ)

"Такі двері в зазначеному вигляді мають художню цінність, а відтак їхня реставрація буде фактично знищенням такого артоб'єкту", – йдеться у заяві артгалереї.

60605c10a2b0c.jpeg

Громадська організація "Речовий доказ", яка займається вивченням сучасних артоб’єктів, пропонує Офісу президента викупити двері ОП, які розмалювали учасники акції 20 березня на підтримку засудженого активіста Сергія Стерненка, – передає ЛБ.

Заяву організації у соцмережі Facebook оприлюднила адвокатка родин Небесної сотні Євгенія Закревська.

"Такі двері в зазначеному вигляді мають художню цінність, а відтак їхня реставрація буде фактично знищенням такого артоб'єкту", – йдеться у заяві.

Організація готова запропонувати ціну, яка буде на 10% перевищувати вартість нових дверей.

Тут деякі думають, що це жарт. Але ні. Все серйозно. Галерея при цьому розраховує їх вигідно продати на аукціоні. Всі ризики, пов'язані з аукціоном, несе галерея. Для ОП це просто варіант продати ці двері дорожче за нові – чудова економія бюджетних грошей. ОП вважає, що це шваль. Художня галерея – що це артоб'єкт, і готові за нього заплатити. Який з цих варіантів вигідніший для бюджету? Хто має ефективно управляти публічними фінансами?” – своєю чергою зазначила Євгенія.

Окрім того, група Senka.market – онлайн-платформа фестивалю Senka, де продають і купують витвори мистецтва та предмети колекціонування, повідомила про отримання пропозиції щодо дверей.

“Отримали дивовижну пропозицію: на нашій платформі, ймовірно, буде представлений унікальний витвір стрит-арту та акціонізму: двері Офісу президента! Оскільки "Речовий доказ" та Senka направили відповідне звернення до Офісу президента України. Оскільки суспільний інтерес до цього об'єкту не вщухає: двері експонуються в телеефірах, їх зображення розтиражовано в ЗМІ, вони набули статусу історичного та художнього артефакту: ми впевнені, що відкритий аукціон дозволить реалізувати твір значно вище його номінальної вартості”, – йдеться у повідомленні.

У групі зазначили, що традиція аукціонних продажів знакових предметів інтер'єру або меблів, що здобули культовий статус, не є новою.

Нагадаємо, 20 березня під Офісом президента проходила акція на підтримку Сергія Стерненка. Деякі учасники палили фаєри, обмалювали стіни будівлі та побили скло. 

суд мистецтво стерненко зеленський курйоз протест

Знак гривні
Знак гривні