Офіційна статистика по заповненості лікарень від МОЗ — неадекватна

Оптимістичні повідомлення від міністра Степанова про значний запас вільних ліжок не витримують перевірки реальністю. Варто негайно змінити методологію для того, щоб розуміти справжню ситуацію на місцях.

Вчора ми закликали наших читачів поділитися станом справ у різних регіонах. Ми просили поділитися інформацією про те, наскільки складно покласти в лікарню хворих у важкому стані, із пневмонією, низькою кількістю кисню в крові тощо.

Схоже, станом натепер найгіршою є ситуація в Одесі. З того, що вже відомо: інфекційна лікарня, а також лікарня №1 не можуть приймати пацієнтів, лікарні №3 та №5 — перевантажені та не можуть допомогти всім хворим, які того потребують.

Лікарні Вінниці також заповнені та фактично не приймають пацієнтів із COVID-19. Як повідомляє наш читач, хворих везуть в інші районні лікарні на території області.

У Харкові переповнені лікарні, заражених розміщують у коридорах. За даними мерії Харкова, в лікарнях заповненість ліжко-місць інфікованими COVID-19 "весь час 100 %".

Важко потрапити в лікарні Львова та Херсона. У Краматорську лікарі працюють у дуже важких умовах, часто без захисту, немає можливості тримати окремо частину пацієнтів з COVID.

В усіх згаданих містах є проблема із затримкою результатів тестів. Справді, за нашими даними, лише середня затримка може становити понад тиждень (у Київській області — найгірша ситуація). А в окремих випадках чекати доведеться й значно довше.

Відповідно до заяв чиновників щодо кількості вільних ліжок, ситуація може здатися цілком контрольованою. Однак це не відповідає дійсності. Наприклад, в Одесі більш ніж половина ліжок начебто залишається вільною. При цьому пацієнтів не приймають. Водночас, якщо подивитися на кількість персоналу, зайнятого хворими з COVID-19, то показник уже критичний — і саме в тих лікарнях, які згадані вище. Наприклад, в інфекційній лікарні "виділено" 420 ліжок, а зайнято лише 207 (найбільш свіжі дані забезпеченості медичних закладів можна знайти на цій сторінці). І вже зараз всі медсестри (211 людей з 211 наявних) залучені для роботи з хворими на COVID-19. Схожа ситуація і в лікарні №5.

Так само у Вінниці. Попри те, що зайнята начебто лише половина з "виділених" ліжок у лікарнях №1 та №3, наразі всі наявні у цих лікарнях медсестри вже залучені до роботи з хворими на COVID-19. Навантаження на медичний персонал у такому випадку дуже велике, і надзвичайно важко "перемикатися" від хворих на COVID-19 до "звичайних".

Як свідчить наш репортаж з лікарень Тернополя, уряд вдається до дешевої маніпуляції. Ліжка з ковдрами й подушками є в тій кількості, про яку звітують, але кисень подавати до них можливості немає. У такому вигляді ці ліжка, по суті, й непотрібні. Наприклад, у тому ж Тернополі киснем чи апаратами ШВЛ забезпечені лише 15 % ліжок від тих, про які звітує уряд. А це головне, бо без штучної подачі кисню в легені хворі в критичному стані помирають.

Система є настільки міцною, наскільки міцною є найслабкіша її ланка. Схоже, що рапортувати про вільні ліжка немає жодного сенсу, якщо в лікарнях вже бракує медичного персоналу. Або лікарів, або місць з інтенсивною терапією, або робочих апаратів ШВЛ, або кисню в балонах. За нестачі будь-якої з цих ланок лікарня припиняє приймати пацієнтів або втрачає можливість рятувати важких хворих.
критика covid-19 дані моз

Знак гривні
Знак гривні