Понад тисячу хасидів застрягли на кордоні Білорусі з Україною (ФОТО)

Близько тисячі євреїв-хасидів застрягли в ці дні на білорусько-українському кордоні між пунктами пропуску «Нова Гута» і «Нові Яриловичі» (траса Гомель-Чернігів). Їх через закриті кордони не пускає Україна. Проте хасиди запевняють, що стоятимуть до кінця. Помремо, кажуть, але приїдемо до Умані, до нашого цадика.

1.jpg

Про це йдеться у фоторепортажі білоруського Tut.by.

2.jpg

Паломники-хасиди щорічно приїжджають в українську Умань, щоб відсвяткувати іудейський Новий рік (Рош га-Шана, в цьому році відзначається 18-20 вересня) і помолитися на могилі засновника брацлавського хасидизму – цадика Нахмана, який жив в XVIII-XIX століттях.

3.jpg

Хасиди вважають своїм обов'язком хоча б раз у своєму житті побувати на його могилі. І найкращим часом року, коли це можна зробити, вважається Рош га-Шана. Якщо його провести з молитвою біля могили святого, то наступний рік буде дуже щасливим для них, впевнені вони.

4.jpg

Раніше мер Умані Олександр Цебрій повідомив, що цьогоріч приїзд хасидів у традиційному форматі неможливий через COVID-19. Через коронавірус із 28 серпня Україна закрила кордон (за даними джерел, саме через хасидів і на прохання Ізраїля – ТЕКСТИ), тож багато хто з хасидів попрямував у відкриту для всіх Білорусь.

5.jpg

Всього в Білорусі застрягли таким чином до 4 тисяч паломників, з них більше тисячі зараз на кордоні. Перші приїхали ще 14 вересня, відтоді вони прибувають, і що робити з ними, ніхто не знає.

7.jpg

Україна викликала на свій бік Нацгвардію, пише Tut.by, і тепер тут не пропускають взагалі нікого. Обурені хасиди лягали під фури, блокуючи рух далекобійників.

8.jpg

Білоруська влада намагалася розгортати польові кухні, знаючи, що треба готувати їжу без свинини – проте їжа все одно виявилась некошерною, тож багато хасидів можуть вживати із запропонованого хіба що напої.

9.jpg

Серед хасидів є літні люди, вагітні жінки та близько 150 дітей.

11.jpg

Водіїв фур переспрямовують на інші пункти пропуску. Після переговорів білоруські прикордонники переконали хасидів випустити машини. До фізичних сутичок не дійшло, проте жорсткі словесні суперечки між хасидами та водіями відбувалися. В деяких фурах – продукти, що швидко псуються.

12.jpg
13.jpg
14.jpg

Більше фото, а також кілька відео

конфлікт білорусь ізраїль україна коронавірус

Знак гривні
Знак гривні