Через посуху й потребу окупантів у воді для Криму, Україні слід бути готовою до дій РФ на Херсонщині

Посушливе літо в Криму може спонукати росіян перейти до активних дій в Херсонській області, щоб отримати контроль над Північнокримським каналом. Таку думку висловив Глен Говард, президент американського фонду Джеймстаун під час онлайн-конференції, присвяченої ситуації в Чорноморському регіоні. Конференцію організував американський Центр аналізу європейської політики (СЕРА).

Окупанти постійно вимагають води для анексованого ними Криму з України: карта каналу з української Вікіпедії
Окупанти постійно вимагають води для анексованого ними Криму з України: карта каналу з української Вікіпедії

«Маємо стежити за подіями в Херсонській та Миколаївській областях», – наголосив Говард. Він порадив українцям використовувати полігон біля Херсона, щоб практикувати реагування на операції силового вторгнення, – передає Голос Америки.

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав бути максимально уважними в найближчі місяці до подій, які будуть пов'язані з поставками дніпровської води в анексований Крим. Він не виключає того, що Росія може піти на силові дії, а «третя сторона» переконуватиме Україну відновити водопостачання для півострова.

Віцепрем’єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков запевнив, що Україна «готова дати відсіч» Росії, якщо Кремль почне наступ через дефіцит води в Криму, пише «Радіо Свободи».

Під час експертної дискусії Говард також закликав США допомогти Україні в обороні Чорноморського узбережжя, а український уряд – не захоплюватись витратними та довготривалими проектами з переозброєння.

Україна має повернутись до напрацювання невитратних стратегій оборони на Чорному морі, а не втілювати плани переозброєння, які мають добрий вигляд на публіку, вважає експерт.

«Проблема там, що новий міністр Андрій Таран просуває всі ці масштабні проекти, – зазначив Говард. – Нещодавно міністр оборони України був у Німеччині і говорив про придбання фрегатів, які коштують близько 300 мільйонів євро за корабель».

«Україна рухається у вірному напрямку, але все ще має пострадянське бажання побудувати великий флот. Це може тривати до 2030 року, поки як щось за цими програмами спуститься на воду», – додав Говард.

З позицією Говарда погодився Марк Монгомері, екс-посадовець Тихоокеанського та Європейського командувань ВМС США. «Наші партнери у Чорному морі мають робити закупівлі мудро, – наголосив він у ході відеоконференції. – Їм краще купувати те, що вони можуть швидко використати». Якщо вони цього не зроблять, закупівлі можуть не знайти свого використання і не справлять стримувального ефекту на росіян, вважає експерт.

анексія агресія посуха росія херсонщина крим

Знак гривні
Знак гривні