Мінкульт визначив нового кандидата на мовного омбудсмена

Святослав Літинський відомий за чисельними позовами до суду проти різноманітних компаній, які не виконували вимоги закону про мову.

Святослав Літинський. Фото – Радіо Свобода
Святослав Літинський. Фото – Радіо Свобода

У Міністерстві культури визначилися з головним претендентом на посаду уповноваженого із захисту державної мови в Україні. Кандидатуру Святослава Літинського висуватимуть на розгляд до Кабінету Міністрів, інформує "5 канал".

Раніше відомий за чисельними позовами до суду проти різноманітних компаній, які не виконували вимоги закону про мову. Приміром, не мали української інструкції, чи на комп'ютері неможливо було набирати український текст. Іще одна скарга стосувалася міністра внутрішніх справ, який спілкувався російською мовою. Святослав Літинський у цих позовах вимагав дотримання українського закону "про мову".

У коментарі "5 каналу" Літинський запевнив: "його попередниця – Тетяна Монахова – не мала достатньо досвіду в мовних питаннях, а ще не була обізнаною в правозахисній діяльності".

"Міністерство культури поговорило з усіма кандидатами на базі документів і ухвалило рішення, щоби мене рекомендували серед цих трьох людей у Кабмін. Найважливіше – це утворити секретаріат, тобто, це ніби безпосередньо орган, який забезпечує функціонування уповноваженого. А далі є закон, який вимагає, щоб уповноважений першим подавав у Кабмін і разом із Кабміном брав участь в опрацюванні рішень щодо державної мови, щоби забезпечував розгляд звернень громадян стосовно порушень", – заявив Святослав Літинський, кандидат на посаду уповноваженого із захисту державної мови.

Посада мовного омбудсмена передбачена законом про мову. Уповноважений має стежити за дотриманням вимог закону, реагувати на дії чи бездіяльність посадовців щодо державної мови та складати на них протоколи до правоохоронних органів.

Нагадаємо, наприкінці квітня Тетяна Монахова написала заяву про звільнення за власним бажанням. За її словами, за шість місяців з дати призначення вона жодного разу не отримувала заробітну плату, оскільки так і не був створений секретаріат мовного омбудсмена.

уряд літинський мова

Знак гривні
Знак гривні