Воля Володимир

Воля Володимир

Політичний коментатор, в Інтернеті фігурує як «політолог, політичний експерт, міжнародник»1.

Експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики (УІАМП)2, який медіаексперти називають «медведчуківським пулом експертів»3.

Частий гість на підконтрольних Медведчуку телеканалах 112 та NewsOne.

Також Волю активно цитує сайт «Украина.ру», що входить до холдингу «Россия сегодня», його генеральний продюсер — Дмитро Кисельов. Загалом, за нашими підрахунками, станом на 19.07.2019 на цьому сайті приблизно 150 згадок імені Володимира Волі4.

Був помічений у піарі Віктора Медведчука. У серпні 2016 року у статті «Будущие вызовы для государственного суверенитета Украины» просував ідеї федералізації від Медведчука5.

Воля про Медведчука та його незамінну роль у припиненні війни на Донбасі та звільненні заручників:

«Удар по Медведчуку — це насамперед удар по обміну полоненими… Адже ухвалення такої постанови — це удар по мирному процесу, це означає, що наші люди, полонені, будуть перебувати не на волі, принаймні, їхнє звільнення буде відкладено на певний час»(25.10.20166)

«Идея декларировать доходы чиновников не нова — еще в 2001 году это предлагал сделать В. Медведчук. И если бы депутаты тогда проголосовали за этот законопроект, Украина пошла бы по совершенно другому пути развитияю(03.11.20167)

«Виктор Медведчук — единственный действующий украинский политик, который находится под санкциями США за свою политическую позицию. В частности, за критику предыдущей администрации Барака Обамы и американских корпораций, чьими агентами в Украине выступают праворадикалы и политики из „партии войны“»(24.03.20178)

«В реальности получается, что сегодня освобождением М.Карпюка занимается только В. Медведчук, а политики из «партии войны», окопавшиеся во власти, давно списали украинских пленных, заключенных и удерживаемых лиц за ненадобностью»(31.07.20179)

«Якщо Волкер виконує інформаційно-аналітичну функцію, то Медведчук, маючи виходи на перших осіб РФ, працює на більш високому рівні прийняття рішень. Тобто, завдяки такому переговірнику і його можливостям, Порошенко має можливість не просто доносити свою позицію до Путіна, та ще безпосередньо, але і впливати на рішення, що приймаються по лінії США-РФ»(31.10.201710)

«Медведчук забезпечує для Порошенка прямий канал комунікації з Кремлем і можливість опосередкованої участі в переговорному процесі, в той час як дипломати і чиновники США взагалі не пропонують ніяких варіантів»(31.10.201711)

«Если расшифровать ожидания украинцев, то приходим к довольно сенсационному выводу, потому что в конечном итоге получается портрет „коллективного Медведчука“. Например, мирное урегулирование — центральная тема в идеологической повестке, которую продвигает Медведчук»(03.05.201812)

З весни 2019 року став більш позитивно писати про іншого проросійського політика і опонента Медведчука — Олександра Вілкула з «Опозиційного блоку»:

«З точку зору президентських виборів стає очевидною правильність відмови більшої частини „Опозиційного блоку“ від союзу з партією Медведчука. Тоді вони висунули кандидатом в президенти Олександра Вілкула, який не є „іграшкою“ в руках Кремля та борців з виставковим проросійськи реваншем. Отже, стає все більш очевидним, що Вілкул отримує можливості для збільшення підтримки з боку немайданівського опозиційного електорату в Україні»(23.03.201913)

«Александр Ефремов — в первой десятке списка Оппоблока! Это сильный технологический ход! И важно конкурентное преимущество перед партией Бойко-Медведчука, для которой Луганская и Донецкая область являются „базовыми“, „родными“»(16.06.201914)

У квітні 2018 року казав, що ідея Єдиної помісної церкви безперспективна:

«Далі за політичне дійство справа з автокефалією не зрушиться»15

Про декомунізацію:

«У нас під гаслами декомунізації та бандерівськими прапорами відбувся такий собі локальний реванш сталінізму й більшовизму окремо в історичній та гуманітарній сфері»(16.07.201916)

У березні 2018 року намагався поставити під сумнів причетність Росії до отруєння Скрипалів у Солсбері17.

Чим займається після 24.02.2022

Після повномасштабного вторгнення продовжує коментувати міжнародні події на каналах Еспресо, Фрідом, Укрлайф ТВ, Прямий.

Створив разом із Валентином Гайдаєм ГО «Інститут Інтермаріум» (код ЄДРПОУ 45002029), який планує займатися вивченням політичних, соціальних і економічних процесів на території між Балтійським і Чорним морями.

Останнє оновлення: 01.08.2023