Гайдай Валентин

Гайдай Валентин

Політичний коментатор, експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики (УІАМП)1.

Співпрацює з інтернет-порталом «Евразия. Эксперт», головне представництво якого розташоване в Москві2. Противник вступу України в Європейський союз, до військового блоку НАТО та інших об’єднань3.

Жорстко критикував президента Порошенка, перед другим туром казав, що Західна Україна проголосує за Порошенка, але «з відразою»4.

Критикував об’єднання Української православної церкви і отримання Томоса, а єдиною канонічною церквою в Україні вважає УПЦ Московського патріархату5. У вересні 2018 року заявляв, що галас навколо походу українських кораблів в Азов підняли марно6.

На сайті партії Медведчука три рази цитують Гайдая — всі ці згадки датовані червнем-серпнем 2018 року, в усіх Гайдай піарить лідера партії7.

  • Валентин Гайдай: Як найскандальніший спікер знищує рейтинг Верховної Ради (12.06.2018)8
  • Медведчук – єдиний, хто може принести мир. А «Опоблоку» кінець, – блогери і експерти (01.08.2018)9
  • Прихід Медведчука означає, що у «За життя» буде чітка ідеологія, затребувана на Південному Сході, — Гайдай (02.08.2018)10

Гайдай про Медведчука:

«Я зараз про Віктора Медведчука. Хоча його фігура спірна і неоднозначна, але потрібно визнати – він свою справу знає і дійсно працює. З 2014 року Медведчук зміг звільнити більше 400 полонених. А днями додому повернулися завдяки його сприянню ще четверо полонених. Так, Медведчук не побоявся відповідальності, почав прямі переговори з ОРДЛО і звільнив людей» (05.07.201911)

Медведчука можна критикувати, але його прихід означає, що в «За життя» буде чітка ідеологія, затребувана виборцем Південного Сходу: виконання Мінських угод — за останні 3 з гаком роки єдиний пункт, який виконується — це пункт про обмін полоненими. Саме він організував всі масові обміни полоненими, повернувши тільки на територію України понад 480 осіб; мир на Донбасі — Медведчук єдиний, кого послухають у Москві, у Донецьку і Луганську (02.08.201812)

У серпні 2018 року вписувався також за дружину Медведчука Оксану Марченко (як і інші піарники Медведчука: Олена Броницька, Сергій Кривуля, Ірина Гаврилова, Гліб Ляшенко, Катерина Стриженова та Юлія Комарова:

«Замовне обурення на адресу Марченко і 1+1 – це ще одна ланка одного ланцюга у вигляді систематичних нападів на Медведчука після його заяви про підтримку партії «За Життя». З тієї ж серії і скандал з фільмом про В. Стуса, і справа Савченко-Рубана, та інші інформаційні провокації» (18.08.201813)

Зазначимо, що Гайдай, подібно до інших піарників Медведчука, зокрема Сергія Кривулі, Олексія Рожнова, Олега Хавича та інших, «наїжджав» на Парубія і ретранслював риторику Медведчука про нібито наявність у спікера психічних проблем14

Приблизно з кінця 2018 року у політичних «розбірках» між двома таборами екс-регіоналів — Опозиційним блоком (Вілкул, Мураєв) та «Опозиційною платформою „За життя“» (Бойко, Медведчук, Рабінович, Льовочкін) Гайдай підтримує все ж групу Вілкула:

«Рейтинг Бойко после его изгнания из Оппозиционного блока резко упал и не понятно, как ему удастся его поднять, фактически эксплуатируя тексты Оппоблока про прямые переговоры о мире и провалы социальной политики нынешней власти. Власть играет с Бойко в одну игру и юридическими вопросами пытается не допустить выдвижения Вилкула под брендом Оппозиционного Блока (18.01.201915)

«На политической арене образовался уже более стабильный оппозиционный союз Вилкул-Мураев, которому Юго-Восточный электорат доверяет в разы больше, чем газовому аферисту Бойко. Ведь именно из-за последнего мы фактически стоим на пороге газового майдана» (27.03.201916)

Чим займається після 24.02.2022

Після повномасштабного вторгнення перестав активно підтримувати проросійських політиків (і навіть написав блог про крах ОПЗЖ), періодично бере участь в інформаційному супроводі корпоративних конфліктів:

  • Корпоративний конфлікт довкола заводу пластмас в Броварах (пост у Facebook від 20.12.202217,18)

Створив разом із Володимиром Волею ГО «Інститут Інтермаріум» (код ЄДРПОУ 45002029), який планує займатися вивченням політичних, соціальних і економічних процесів на території між Балтійським і Чорним морями.

Останнє оновлення: 01.08.2023