Молчанов Кирило

Молчанов Кирило

Політичний коментатор, заступник директора Українського інституту аналізу та менеджменту політики УІАМП1, експерти якого часто піарять тих чи інших політиків.

Частий гість на телеканалах Медведчука, де, згідно з моніторингом видання «Детектор медіа»2, займається критикою опонентів його партії «Опозиційна платформа — За життя!» та прозахідних ініціатив. У «вільний час» критикує Українську помісну церкву3.

14 липня 2016 року Молчанов разом із Дмитром Тарасюком із Міжнародного аналітичного центру соціології та головою Інституту публічної політики і консалтингу ІНПОЛІТ Сергієм Биковим оприлюднював дані із завищеними рейтингами близького до «Опозиційного блоку» Загіда Краснова4.

Молчанов про Краснова:

«Команди Краснова і Ричкової звели кампанію до протиборства раціонального та емоційного. Кампанія Краснова апелює до розумного вибору — хочеш поліпшень у своєму житті, низьких тарифів, гідної зарплати і заслужених пенсій і виступаєш проти політики влади — голосуй за єдиного опозиційного кандидата»5.

У вересні 2018 року Молчанов піарив Мураєва:

  • В аквариуме украинской политики появилась очень крупная рыба, — эксперт о выходе Мураева (23.09.2018) (kp.ua6)

У 2017—2018 роках Молчанов піарив Рабіновича та «Опозиційну платформу „За життя“»:

  • Кирило Молчанов: “Заклеївши білборди Рабиновича, хтось із чиновників вирішив вислужитися перед президентом” (26.05.2017) (gazeta.ua7)
  • Снятие своей кандидатуры с президентской гонки стало стратегической победой Рабиновича перед парламентскими выборами, — эксперт (22.11.2018) (fakty.ua8)

«Амбиции политиков бьют ключом, никто не готов играть вторым номером, и этим фактором всегда пользовалась власть для „развода“ оппозиции. Но в этот раз все пошло не по нотам с улицы Банковой: Вадим Рабинович поступил нестандартно и снял свою кандидатуру с выборов, и стратегически победил»; Молчанов пояснил, что такой шаг Рабиновича стал залогом для выхода во второй тур кандидата от объединенной оппозиции9

«Оппозиционная платформа теперь имеет все шансы на победу на выборах осенью 2019 года, а это уже заявка на формирование коалиции и Кабмина»10

У листопаді 2018 року Молчанов піарив Романа Безсмертного:

  • Політичний досвід Безсмертного може здивувати електоральним результатом — експерт (05.11.2018) (gazeta.ua11)

«Серед тих, хто мають досвід та розуміння того, як працюють інститути влади, — це, звичайно, чинний президент Порошенко, Тимошенко, і сюди я б теж відніс Романа Безсмертного. Цей політик працював не тільки в держорганах, він брав участь в „мінському процесі“ в Тристоронній контактній групі в період 2015—2016 років. Він „з перших уст“ знає процес і, як я розумію, вже пропонує рішення, як посилити українську сторону процесу. Тому — він реальний кандидат і може боротися з лідерами»12

Через кілька місяців, на початку 2019 року, Молчанов піарив уже Сергія Таруту:

  • Зеленському потрібна допомога Тарути — експерт (30.01.2019) (gazeta.ua13)

«Тарута предлагает детально проработанную дорожную карту под названием „Три Основы“, которую разрабатывал около двух лет и презентовал на многих международных площадках»14 (gazeta.ua, 30.01.2019)

За даними «Детектора медіа»15, перед парламентськими виборами 2019 року вигадав теорію змови, що «Народний фронт» та БПП через ЦВК намагаються дискредитувати вибори16.

Вважає, що українців роз’єднують мова, історія та релігія17.

Стверджував, що Євросоюз частково позбавить Україну суверенітету18.

Чим займається після 24.02.2022

Після початку повномасштабного вторгнення переїхав до Росії. За даними програми «Схеми», перебуває у команді «Другой Украины» — політичного проекту Віктора Медведчука в Росії із колишніх політологів і журналістів, які піарили його в Україні. Регулярний гість ефірів російських пропагандистських політичних ток-шоу і блогерів, де його титрують як «директор Інституту вивчення наслідків війни на Україні». Сайт інституту ведеться англійською мовою, на ньому вказано, що головний офіс установи розташований у Берліні.

Ще на початку 2023 року, на другому році вторгнення окремі українські блогери продовжували брати коментарі у Молчанова як у українського політолога:

  • Політолог Кирило Молчанов припустив, чому Німеччина не хотіла постачати свої танки Україні (27.01.2023, znaj.ua)
  • Політолог Кирило Молчанов повідомив, коли настане переломний момент у війні: «Ми побачили новий етап» (27.01.2023, politeka.net)

Останнє оновлення: 01.08.2023

Хронологія маніпуляцій

2016

Проміжні вибори до Верховної Ради (округ №27)

Завищення рейтингу Загіда Краснова

Дані опитування:

Загід Краснов: 36,3%, Тетяна Ричкова: 25,2%1.

Результат виборів:

Ричкова: 44,57%, Краснов: 36,73%2.

«На фінішній прямій рейтинг Загіда Краснова стабільно зростає. Збереження значного відриву від найближчого переслідувача, як це не парадоксально, можна пояснити побічним ефектом від зняття Оксани Томчук. Відбулася чітка поляризація електорату і формування жорсткої альтернативи».

— Сергій Биков

«Перемога кандидата від влади означатиме, що виборець ще готовий терпіти політику затягування пасків. Перемога єдиного опозиційного кандидата стане першим кроком на шляху досить серйозних змін на політичній авансцені».

— Кирило Молчанов

Хто оприлюднив:
Оприлюднено:

14.07.2016

Проведено:

12.07.2016