Скаршевський Віктор

Скаршевський Віктор

Експерт, економіст, відомий як прихильник проросійської опозиції. До розколу «Опозиційного блоку» був міністром фінансів у його «тіньовому кабінеті»1.

Регулярний гість на телеканалах Медведчука, де просуває інтереси його партії «Опозиційна платформа — За життя!» та Росії.

З участю Скаршевського на каналах Медведчука можна знайти такі заголовки: «Експерт щодо рейтингу Бойка: Люди бачать, хто працює в інтересах кредиторів, а хто в інтересах української економіки»2, «Несмотря на повышенное внимание к националистам, поддержки у населения у них нет»3, «Украина является заложником «разборок» между США и Россией»4.

У своїх статтях та коментарях Скаршевський регулярно піарить Віктора Медведчука та використовує властиву цьому політику риторику про «втрачену незалежність України», про те, що Україна перебуває під «зовнішнім управлінням з боку США»5, а також про те, що «українці й надалі масово виїжджатимуть за кордон»6:

«Віктор Скаршевський нагадує, що першим, хто відкрито виступив проти зовнішнього управління з боку США, є опозиційний політик Віктор Медведчук»7

«Медведчук виступає за відновлення суверенітету України»8

«Справжня причина санкцій [проти Медведчука] — це боротьба проти зовнішнього управління»9

«Чого вартує, що досі тривають військові дії на сході України, і нічого, на жаль, з цим не робиться. Якщо є така людина, як Медведчук, або група людей, які можуть це зупинити, — уперед, тільки “за!”»10

28.12.2018 російська пропагандистська інформагенція «РИА „Новости“» опублікувала повідомлення під заголовком «Експерт розповів, наскільки виріс борг України за час співпраці з МВФ», де Скаршевський стверджував, зовнішній борг України за час співпраці з МВФ виріс на $13 млрд. Однак підрахунки російського журналіста Юрія Бершидського з інтернет-видання «The Insider» не підтверджують цифр, озвучених Скаршевським. На думку журналіста, заява експерта в ефірі каналу, котрий ймовірно належить Віктору Медведчуку11, явно мала передвиборний характер12.

Один із традиційних меседжів Скаршевського13 — про девальвацію гривні: то «до кінця 2017 року курс перевищить позначку в 30 грн за долар»14, то «у вересні 2018 року почнеться стрімка девальвація»15.

На сайті партії «За життя», одним із лідерів якої є Медведчук, є три коментарі Скаршевського, які, традиційно для промедведчуківських коментарів, активно поширювалися на таких сайтах, як 112.ua16, politeka.net17, znaj.ua18 та golos.ua19:

  • Серед українських політиків одиницям вистачає сміливості, щоб виступити проти зовнішнього управління, — Скаршевський (19.07.201820)
  • Передвиборчу програму повинні розробляти і впроваджувати професіонали, — Скаршевський (02.08.201821)
  • Рабінович: Влада має нести відповідальність за держборги (12.09.201822)

Журналіст Ярослав Зубченко у жовтні 2019 року назбирав ще кілька характерних фактів про Скаршевського23:

  • Скаршевський вважає, що антиросійські санкції б’ють по Україні болючіше, ніж українські по Росії24.

  • Доводить ефективність купівлі газу в Росії25.

  • Виправдовував «газові перемовини» «ОПЗЖ» з Росією26.

Останнє оновлення: 19.03.2020