Гуров Владислав

Гуров Владислав

В Інтернеті фігурує як політтехнолог, медіаексперт і політолог. Політичний оглядач ГО «iDemocracy». На сайті організації вказано, що Гуров брав участь у «розробці медійної та PR-стратегій багатьох топ-політиків України»1.

Неодноразово був помічений у піарі Віктора Медведчука.

Так, у вересні 2021 року Гуров в ефірі підконтрольного Медведчуку телеканалу «Перший незалежний», коментуючи тему «високих тарифів на газ», пропонував дослухатись до Медведчука:

«Единственное решение вопроса высоких тарифов на газ в Украине — прямые газовые контракты [с Россией]. Еще в 2019-м Виктор Медведчук договаривался о прямых поставках газа [из РФ] со скидкой, но у нас не воспринимают оппозицию и ее предложения, поэтому в итоге расплачиваться за огромные тарифы будем мы все».

У грудні 2021 року Гуров писав, що Медведчук — один із найвпливовіших опозиційних політиків в країні, а влада переслідує його, бо він нібито є її головним конкурентом:

«Не рахуючи представника великого бізнесу, з опозиції представлений тільки Віктор Медведчук, що говорить про те, що це один з найвпливовіших опозиційних політиків в країні. Ось і причина переслідувань Віктора Медведчука — це головний їх конкурент. Незважаючи на репресії, він показав, що його вплив у країні збережено.

У лютому 2022 року Гуров заявляв, що закриття акаунтів телеканалів «UkrLive» та «Перший Незалежний» — це нібито спроба позбавити українців можливості пізнавати правду. Згадані підконтрольні Медведчуку телеканали Гуров називав «незалежними опозиційними ЗМІ»2:

«По суті, платформа YouTube безпідставно закрила акаунти, з яких віщали канали, спробувавши таким чином позбавити громадян України можливості дізнаватися правду про ситуацію в країні та світі з незалежних ЗМІ».

«Потрібно розуміти, що журнал Time присвячує статті виключно людям, які приймають рішення. Тому ми й бачили на його обкладинці то Путіна, то Сі Цзінпіна, то Ілона Маска. Ось і в цьому випадку Time визнав, що Медведчук залишається одним із найвпливовіших людей в Україні, незважаючи на санкції США, репресії влади, заборону телеканалів, арешт рахунків та майна тощо».

Цікаво, що значна частина статей із коментарями Гурова про Медведчука після 24 лютого була видалена. Так само зараз недоступні пости Гурова на його Facebook-сторінці, які виступали першоджерелом для статей (приклад).

Крім того, в жовтні 2021 року Гуров, виступаючи на медведчуківському «Першому незалежному», нагнітав ситуацію щодо стану української економіки напередодні зими: «людям скоро элементарно на еду начнет не хватать», «нашу экономику катят в тартарары. И сейчас зима будет довольно тяжелая. Будут зашкаливающие тарифы, рост цен». Цей апокаліптичний коментар Гурова навіть увійшов до випуску державної білоруської пропаганди3. Через три місяці з території Білорусі російські війська наступатимуть на Київ.

Останнє оновлення: 13.12.2022