Решмеділова Олександра

Решмеділова Олександра

Політична коментаторка. На телеканалах Медведчука фігурує як «політолог»1.

Регулярний гість на телеканалах Медведчука, де займається займається просуванням його партії «Опозиційна платформа — За життя!» (ОПЗЖ).

На сайті ОПЗЖ є матеріал із посиланням на Решмеділову: «“Опозиційна платформа — За життя” стає головною опозиційною силою в країні, — експерти»2.

У ЗМІ виступає як провідний аналітик МІА ЦРУ. Причому можна натрапити на дві цілком різні розшифровки цієї абревіатури:

  • Міжнародний інформаційно-аналітичний Центр «Розвиток України»3
  • Міжнародний інформаційно-аналітичний Центр «Росія — Україна»4

Періодично коментує в позитивному ключі дії Медведчука, Бойка та Рабіновича (всі вони є керівниками партії «За життя», до якої увійшли чимало екс-регіоналів):

  • 27.12.2018 коментувала рейтинг журналу «Корреспондент», за яким Медведчук увійшов до ТОП-10 найвпливовіших українців: «Цей політик щільно входить у топ і залишається там досить тривалий період. При цьому він є упізнаваним і впливовим» (112.ua5)
  • 15.11.2018 коментувала заяву Рабіновича про відмову від балотування на президентських виборах6: «Заява лідера партії “За життя” Вадима Рабіновича щодо відмови від своєї кандидатури на виборах — це приклад того, коли здоровий глузд переміг емоції та особисті амбіції»; «Сильний вчинок, рішення не позбавлене раціональності. Воно знімає масу зайвих запитань до об’єднаного кандидата. У нинішній кампанії це поки перший подібний вчинок, коли здоровий глузд переміг емоції та особисті амбіції»; «Шанси в Юрія Бойка стати єдиним кандидатом тепер збільшуються».

112.ua навіть зробив на основі її посту окрему новину під заголовком «Експерт щодо заяви Рабіновича: Здоровий глузд переміг емоції та особисті амбіції»7.

Журналіст Ярослав Зубченко у жовтні 2019 року назбирав такі характерні факти про Олександру Решмеділову8:

  • Підтримувала «перемовини» «ОПЗЖ» з Росією9 й заявляла, що Медведчук і Бойко протоптали стежку для рестарту відносин із РФ10.

  • Стверджувала, що Мирний план Медведчука — це реалістичний план виходу із кризи, оскільки він знаходить відгук у невизнаних республіках11.

  • Захищала Медведчука: «Тиск і погрози на адресу Медведчука можна вважати дискредитацією топових гравців на політичній арені»12. Пізніше так само захищала Юрія Бойка: «Спроби зняти Бойка з виборів — це бажання збити серйозного гравця»13.

  • Відстоювала канали Медведчука: «Такі майданчики повинні бути, тому що вони подають інформацію збалансовано»14.

Піар Партії Шарія (2020)

Прізвище Решмеділової 27 разів фігурувало серед переліку телевізійних експертів і політологів, яким розписувалися гонорари за позитивні згадки блогера Анатолія Шарія та його політичної партії під час ефірів на різних телеканалах. Головним завданням експертів, відповідно до переписок, було або «ненароком» згадувати Шарія та його партію в різних позитивних контекстах або пропагувати тези і ідеї, які Шарій та його політсила озвучувала раніше15.

Чим займається після 24.02.2022

Після початку повномасштабного вторгнення періодично давала коментарі як «Олександра Ковальчук», під цим прізвищем фігурувала, наприклад, як одна з ініціаторів проекту «Захисник HUB».

Продовжує коментувати внутрішні та міжнародні події в нейтральному та проукраїнському ключі, зокрема у проекті з Олексієм Якубіним «Єдиний центр політичного прогнозування» та у проекті «Першоджерело» на каналі «My.UA» (входить до холдингу «Знай-Політека»)

Останнє оновлення: 01.08.2023