У

Українська медицина: безглузда і безпощадна. Про довідки з поліклініки для школи (ІНФОГРАФІКА)

Ми запитали у знайомих, котрі живуть у Європі і США, чи вимагають тамтешні школи при переході в наступний клас довідку від лікарів. Вони не зрозуміли нашого запитання. Навіщо довідка, коли немає хвороби? Попри всі реформи наша система і далі вимагає довідки. "Бєз бумажкі ти букашка, а с бумажкой - чєловєк", - стара радянська приказка діє на всі сто.

Збір даних: Леся Кульчинська, графіка: Ярина Михайлишин

Щоб збільшити графіку, клікніть на неї

За Союзу ці огляди робили в школах лікарі, приходячи і під час уроків оглядаючи учнів. Сьогодні лікарі по школах ходити не хочуть, але вимога зібрати їх підписи залишилася. І як це часто в нас буває, держава перекладає виконання свої забаганок на громадян.

Ця довідка забирає час у батьків, які відпрошуються з роботи. Цікаво було б порахувати збитки для економіки, але це занадто масштабне завдання для однієї редакції.

Ця довідка забирає час у лікарів, які могли б присвятити його тим, хто дійсно потребує їх допомоги.

Ця довідка, зрештою, краде канікули в дітей: замість того, щоб набиратися здоров'я на свіжому повітрі, вони змушені мучитися у душних чергах у поліклініках.

Усі аналізи безкоштовні, але на дверях більшості кабінетів висить оголошення про важливість добровільних внесків на розвиток поліклініки, у деяких кабінетах папірці з проханням пожертвувати настійливо дають у руки.

З усього списку, наведеного на інфографіці, в школі звертають увагу лише на 2 пункта:

- чи поставлена група для занять фізкультурою. Для цього, переважно, і не потрібні підписи всіх спеціалістів, достатньо зробити пробу Руф’є – це займає в медсестри 5-10 хв,

- чи заповнена «карта профілактичної роботи з учнями та їх батьками щодо виявлення факторів ризику алкогольних та наркотичних проблем» (лист управління освіти 4.09.2012 р.№ 01-15/1731), також заповнює медсестра за декілька хвилин.

Щоб зробити довідку у 1-й або 5-й клас, список обов'язкових лікарів ще більший: 7-8 спеціалістів.

УСІ знайомі родини не проходили ці сім кіл пекла в поліклініці, а зробили довідки, заплативши 100-200 грн "своїй" медсестрі, отримавши потрібні печатки і підписи за декілька днів.

Ми плануємо і далі робити графіки, які показують, скільки часу забирають у громадян безглузді процедури і збір різноманітних папірців. Якщо бажаєте поділитися своїм досвідом, пишіть нам на texty.org.ua () gmail.com. Для того, щоб ми змогли зробити інфографіку за вашим прикладом, він має бути максимально деталізований: до скількох чиновників заходили, скільки часу стояли в черзі, скільки часу чекали на рішення, скільки заплатили, скільки часу витратили на оплату і так далі.

медицина інфографіка поліклініка недореформи бюрократія

Знак гривні
Знак гривні