«Ковьор» не допоміг. У Росії 7 і 8 травня стався частковий колапс авіасполучення
Україна знайшла ще одне слабке місце росіян. 7 травня в російських аеропортах було затримано 1023 рейси, а 8 травня — 1153 рейси. У ці дні весь світ облетіли кадри з російських аеропортів, де панували хаос і невизначеність — масово скасовувалися і затримувалися рейси літаків.
Системний удар України
Це наслідок системного застосування Україною дронів, імовірно, з метою масштабного порушення авіасполучення в країні-агресорі.
У ці дні Україна провела найбільш масову та підготовлену операцію з дестабілізації Росії. Наші влучали по російських підприємствах ВПК, інфраструктурі. Але найдошкульнішими для росіян стали перебої з авіасполученням.
Одразу в кількох, зокрема й центральних, російських аеропортах через загрозу атаки українських безпілотників тамтешня влада запровадила план «ковьор» («килим» українською), який передбачає призупинення авіасполучення, щоб ППО не збила свій же літак.


Аеропорти в російських мегаполісах «впали»
Робота трьох із чотирьох основних аеропортів російської столиці — «Внуково», «Шереметьєво» і «Домодєдово» — застопорилася. Але не лише там. Може йтися принаймні про частковий колапс системи авіаперевезень у всій європейській частині Росії.
Затримувалися і скасовувалися рейси в другому за завантаженістю в Росії санкт-петербурзькому аеропорту «Пулково», аеропорту «Кольцово» в Єкатеринбурзі, «Стригіно» в Нижньому Новгороді та «Гагарін» у Саратові.
Вражає й географія: затримки і скасування рейсів відбувалися як на самому російському півдні — у Сочі, так і в сибірському місті Новий Уренгой та навіть на Камчатці. Російські офіційні особи були змушені якось інформаційно реагувати на втрату контролю і «видавили» із себе цифри: 60 тисяч постраждалих від затримок пасажирів і близько 350 затриманих та скасованих рейсів. Але це не що інше, як просто брехня, щоб підсолодити пігулку.
Як з’ясували texty.org.ua, 7 травня було затримано 1023 рейси, а 8 травня взагалі було побито рекорд — 1153 затриманих рейси! Щоб дізнатися цю цифру, ми викачали дані з розкладом і відповідно всіма затримками вильотів у російських аеропортах.
Далекосяжні наслідки
Наслідки такої акції України годі переоцінити. У ці травневі дні російські соцмережі заполонили фото і відео із заблокованих українськими дронами аеропортів. Але це може бути лише «вершиною айсберга» проблем для росіян.
Ні для кого не секрет, що основне сполучення віддалених російських регіонів із метрополією проходить саме повітрям. Заберіть із неба літаки — і для того, щоб той самий російський чиновник дістався, наприклад, на Далекий Схід, знадобиться не менш як тиждень. Знищення авіасполучення всередині Росії — це шлях до загальної її дезінтеграції, а насамперед найвіддаленіших російських регіонів.
Українська сторона, звісно, зробить належні висновки з цієї операції, і, певно, скоро ми побачимо ще більше українських дронів та ще менше літаків у російському небі. Причому наші дрони не обов’язково мають нести вибухівку, достатньо й того, щоб вони кружляли над головними російськими аеропортами чи летіли в їх напрямку.