Н

На Рівненщині від ковіду померла 20-річна вагітна, дитину теж не врятували

Напередодні хвора жалілася родичам на брак кисню, хоча медики стверджують, що кисню вистачає. Це вже друга у Дубенському пологовому смерть вагітної від коронавірусу протягом двох тижнів. Тій жінці було 23, але її дитину вдалося врятувати.

Олена Боровець з чоловіком. Фото надане родиною.
Олена Боровець з чоловіком. Фото надане родиною.

16 листопада на сьомому місяці вагітності від ускладнень коронавірусу у Дубенському пологовому будинку померла 20-річна Олена Боровець із Рівненщини.

Заклад – єдиний в області, куди госпіталізовують вагітних з COVID-19. Жінка мала супутню хворобу – бронхіальну астму та не була вакцинованою. До медзакладу її госпіталізували у важкому стані. Ненароджену дитину також врятувати не вдалося.

Рідна тітка та хрещена Олени Зоряна Бояр розповідає, що астма в племінниці проявилася під час вагітності на тлі гормональних змін. На початку жовтня майбутня мама захворіла, почався нежить та кашель, була температура. З цими симптомами жінка звернулася до сімейного лікаря.

«Оленка розповідала мені, що лікарка її не послухала, направлення на ковід-тест не дала. Приписала антибіотик на сім днів. Лише після тижня лікування племінницю скерували на ПЛР-тест. Результат прийшов того ж дня – позитивний. 8 листопада завіз Оленку до лікарні в Дубно», – розповідає Зоряна Боярчук.

Після обстежень у лікарні Олені Боровець поставили діагноз "двостороння пневмонія".

За кілька днів після госпіталізації вагітна пацієнтка вже потребувала кисневої терапії. Хрещеній Олена писала, що перебуває в палаті зі ще однією хворою. Кисню бракує. І якщо сусідка дихає через маску, то вона задихається. Скаржилася на втому та виснаженість.

«Вона казала мені телефоном, що не може спати, бо задихається. Коли рухалася, сатурація падала до 50–60, у спокої трималася на рівні 80–90. Вона в лікарні нічого й не їла, всю їжу, яку їй привозили, потім забрали додому», – зітхає жінка.

16 листопада Олена писала хрещеній, що в неї сильно болить горло, їй важко рухатися, повертати голову, болить у грудях. Після того Зоряна з племінницею не спілкувалася. Вночі жінці подзвонили, що її родичка померла.

Це дратує, і ми це знаємо. Але це дуже важливо.
Texty.org.ua потребують вашої підтримки.

Ми робимо те, на що не наважуються інші. Розкриваємо схеми пропагандистів, називаємо імена зрадників, показуємо справжні масштаби катастроф, стаємо ворогами найвпливовіших людей світу. Наприклад, Ілон Маск писав у своєму твіті, що нас треба прирівняти до терористів. За більшістю наших матеріалів із журналістики даних — місяці кропіткої роботи й сотні перевірених джерел інформації. Ми не залежимо від політичних примх мільйонера-власника. Ніхто не може вказувати нам, чого не говорити чи про що не повідомляти.

Ввечері стан вагітної різко погіршився, у неї трапився пневмоторакс – у легенях був надрив, і повітря потрапило під шкіру шиї. Жінці зробили рентген, викликали хірурга. Хворій зробили дренування, проте врятувати її не вдалося.

Дитину врятувати не змогли

«Я питала в них, чи можна було хоча б врятувати дитину? – розповідає Зоряна Бояр. – Відповіли, що можна, проте вони надають пріоритет жінці. Кажу, коли зрозуміли, що жінку врятувати не вдається, невже не можна було рятувати дитину? На це треба дозвіл рідних, проте його не попросили… Дитина задихнулася в утробі мертвої матері».

Головний лікар Дубенського пологового будинку Ростислав Андрощук каже, що стан Олени Боровець із моменту надходження в лікарню був стабільно важким, в один момент погіршився раптово. Доки медики намагалися реанімувати матір, плід завмер і його не було як рятувати. Додає, киснем у підшефному йому закладі забезпечені всі «ковідні» ліжка.

Як з'ясувалося пізніше, у хворої був штам «Дельта».

Тим часом у департаменті цивільного захисту населення та охорони здоров'я населення Рівненської ОДА розпочали службове розслідування, яке й повинне з’ясувати, чи вжили медики всіх заходів, щоб врятувати жінку або хоча б дитину.

Зазначимо, що це вже друга смерть у Дубенському пологовому будинку. Двома тижнями раніше від коронавірусу померла 23-річна вагітна. Тоді дитину вдалося врятувати.

«У першому випадку вагітність була доношеною. Зазвичай до нас потрапляють невакциновані жінки, вакциновані – рідко», – каже керівник пологового будинку Ростислав Андрощук.

щеплення вагітність ковід смерть вакцинація коронавірус дельта

Знак гривні
Знак гривні