Яценюк і Турчинов вирішили зробити російську другою державною?

Теперішня влада в особі Арсенія Яценюка і Олександра Турчинова, яка називала попередній рижим Януковича окупаційним, в тому числі й через постійне ігнорування прав україномовних українців та упослідження української мови, зараз продовжує справу Януковича, Колесніченка, Ківалова і компанії. Турчинов і Яценюк таки домоглися, щоб у тексті нової редакції Конституції України, який нещодавно надійшов до Венеціанської комісії, йшлося про можливість надання російській мові в Україні статусу "офіційної":

"Обласні та районні ради відповідно до закону: ... визначають офіційні мови, які поряд з державною мовою застосовуються на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць в роботі місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, у навчальному процесі в навчальних закладах, а також в інших сферах суспільного життя;"

Місцевим радам також вирішили надати “особливе право”:

"Місцеві ради можуть у порядку, визначеному законом, надавати в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці статус спеціальної російській мові, іншим мовам національних меншин України."

Давайте розберемося, що таке "офіційна" мова? З редакції Конституції схоже на те, що офіційна означає, що застосування її стосується всіх сфер життя. Європейська хартія регіональних мов, звідки можливо термін був запозичений взагалі, вживає "офіційна мова" у значенні "державна мова", прийнятому в Україні (стаття І. пункт а. іі).

Отже, виходить що введення російської мови офіційною у деяких регіонах за рішенням обласних і місцевих рад зробить її фактично другою державною мовою на цих територіях. А якщо бути точнішим - першою державною, враховуючи плачевний стан української мови по всій Україні загалом. Чи призведе це до консолідації українського суспільства і укріплення української державності? Навряд. Росія вже “захищає” російськомовне населення України на сході України й "захистила" в Криму. А з новою “Конституцією” кількість тих, кого треба буде захищати, лише зростатиме щороку.

Лицемірства очільникам "Батьківщини" не позичати. Але тут вони перевершили самі себе. Під час Мовного Майдану під Українським домом всі БЮТівці і Юля Тимошенко клялися, що скасують одіозний мовний закон Ківалова-Колесніченка.

Турчинов називав мовний закон антиконституційним заколотом. Яценюк - актом знищення української мови, а також поразкою України і зрадою Української держави та конституції.
Зовсім нещодавно Яценюк запевняв у Верховній Раді України, що російська мова в Україні вже захищена Конституцією. Загалом Арсеній Петрович на словах категорично проти насадження російської мови.На практиці виходить дещо інакше. Юля Тимошенко також обіцяла скасувати Мовний закон та
усіма силами боротися проти введення другої державної мови.

Обіцянки опозиції схоже діяли лише до того часу як вона стала владою. Очоливши ж державу, стосовно мови теперішня влада продовжує справу Януковича.

Блог: Олександр Іванов мова турчинов яценюк тимошенко

Знак гривні
Знак гривні