Кузьменко Сергій

Кузьменко Сергій

Пов'язаний із соцопитуваннями

Політтехнолог, директор Центру «Всеукраїнський соціологічний союз» (ВСС), яка не зареєстрована в державних реєстрах.

Ще в далекому 2009 році Кузьменко в газеті «Факти» піарив команду тодішнього мера Леоніда Черновецького та секретаря Київради Олеся Довгого1.

У вересні 2012 року, за повідомлення громадянської мережі ОПОРА, у газеті «Час Київщини», опубліковано результати опитування Всеукраїнського соціологічного союзу — на користь Партії регіонів2.

У 2014 році ВСС оприлюднив дані опитування щодо округу №102, на якому балотувався Олесь Довгий: його рейтинг завищено на 8% порівняно з результатами виборів, а в його суперників навпаки, цифри були суттєво занижені3,4.

У жовтні 2015 року в низці проплачених статей(segodnya.ua5, kievvlast.com.ua6, rbc.ua7) з’явилися дані Всеукраїнського соціологічного союзу із завищеними рейтингами Партії місцевого самоврядування (ПАРМС) та її лідера Олександра Кондрашова.

Приблизно тоді ж, у жовтні 2015 року, Кузьменко показував завищені рейтинги одного з кандидатів на посаду Дніпропетровського міського голови Загіда Краснова і занижені його суперника — Олександра Вілкула. Так, 15.10.2015 оприлюднено опитування, проведене 04—11.10.2015 на замовлення ГО «Новий вибір» у Дніпропетровську: рейтинг Загіда Краснова нібито суттєво зріс8 і може обігнати Вілкула. Вибори ж показали, що в першому турі Вілкул набрав навіть більше, ніж Філатов9. 02.11.2015 Кузьменко заявляв, що Вілкулу «накрутили» перемогу в першому турі в межах статистичної похибки10.

Напередодні другого туру виборів міського голови Дніпропетровська, 12.11.2015, Кузьменко разом із політологами Андрієм Шулікою та Віктором Фєсєвим розхвалював передвиборчу програму Філатова: «Унікальність запропонованої Філатовим стратегії полягає в тому, що він не намагається просувати популістські гасла. Його програма дуже конкретна. Для кожного завдання визначено термін виконання, необхідні ресурси і навіть відповідальні за реалізацію структури»11. У другому турі Вілкул програв Борису Філатову (44,93% проти 52,32%)12.

У червні 2016 року під час виборчої кампанії на Чернігівщині Кузьменко піарив скандального київського забудовника Максима Микитася13 (детальніше читайте на сторінці Всеукраїнського соціологічного союзу).

У липні 2016-го, у піарній статті на сайті capital.ua Кузьменко так нахвалював ПАРМС:

  • «ПАРМС представляет из себя совершенно новое для страны образование. Партия смогла сплотить ведущих ученых в области государственного и муниципального управления, которые вошли в состав экспертного совета, определяющего партийную деятельность»14
  • «Я сейчас говорю о Партии местного самоуправления исключительно в качестве наиболее яркого примера наличия в Украине политического интеллекта и не ангажированности. Поверьте, таких примеров сегодня можно привести не много»15

🧐 Цікаво, що разом із Кузьменком у згаданій статті на capital.ua фігурує Євген Романко, який через три роки піаритиме Ляшка в один і той самий день, що і Кузьменко — 21.01.2019. Порівняйте: джинса з Романком16,17 VS джинса з Кузьменком18,19.

У серпні 2016 року, за даними опитування Всеукраїнського соціологічного союзу, Антимонопольний комітет на чолі з Юрієм Терентьєвим нібито мав 56,7% підтримки через громадян — і це на фоні тотального падіння довіри до інших державних органів20. Стаття на сайті «Вестей»21 містить також хвалебні коментарі Кузьменка щодо діяльності Терентьєва. Цікаво, що приблизно в той самий час з’явилися піарні статті на користь того ж Терентьєва, де досягнення останнього коментує… Євген Романко.

У 2019 році разом із політичним консультантом Дмитром Бровкіним піарив Олега Ляшка на politeka.net22 та gordonua.com23.

Останнє оновлення: 15.07.2019

Взаємозв'язки
Як пов'язані псевдосоціологи та приховані піарники
Помічений(а) у піарі:
Олег Ляшко , Леонід Черновецький, Максим Микитась, Олесь Довгий, Партія місцевого самоврядування, Юрій Терентьєв