Анатолій Шарій

Анатолій Шарій

Проросійський пропагандист, відеоблогер, політик та колишній журналіст українського походження1, голова політичної партії «Партія Шарія».

Веде відеоблог у YouTube, є регулярним гостем на проросійських телеканалах «Перший незалежний», КРТ, НАШ, 112 Україна, ZIK та NewsOne, пов’язаних з проросійськими політиками Віктором Медведчуком, Євгенієм Мураєвим та Віталієм Захарченком.

У жовтні 2020 року журналісти Bihus.info з’ясували, що Партія Шарія розписувала політичним «експертам» від 90 до 500 доларів за позитивні згадки Шарія в ефірах. Серед фігурантів — понад 17 політичних коментаторів, серед яких — Кирило Молчанов, Олександр Лазарєв, Олександра Решмеділова, Сергій Шабовта, Олексій Якубін, Валентин Гайдай, Олег Постернак, Денис Гаєвський, Сергій Бєлашко та інші.

Тоді ж було опубліковано розслідування, згідно з яким неофіційні витрати Партії Шарія в рази перевищують витрати, про які політична сила офіційно відзвітувала перед НАЗК. У «тіньових» звітах партії заявлено, що лише на зарплати і лише за один місяць було витрачено понад 1,3 мільйона гривень — тобто більше, ніж офіційні надходження і витрати усієї партії за три місяці.

Крім цього, розслідувачі виявили, що БРСМ-нафта спонсорує Партію Шарія, а фінансистка партії Анжела Ларкіна керує щонайменше 3-ма компаніями з групи БРСМ.

У відеоблозі та на ефірах Шарій ретранслює російську антиукраїнську пропаганду, включно з дискредитацією української мови, герба, прапора, гімну, а також публікує оманливі дані, що дискредитують українську армію, український уряд та Україну загалом; критикує російських несистемних політиків, опозиційних до Путіна. За даними СБУ, свої відео Шарій створює задля дискредитації України в інтересах російських спецслужб2,3. 16 лютого 2021 року СБУ оголосила підозру Шарію у державній зраді4, а 25 лютого оголосила його у державний розшук5,6,7.

У червні 2019 року заявив про участь у майбутніх виборах народних депутатів. На початку ЦВК відмовилася реєструвати його кандидатом. 2 липня, після рішення Верховного Суду, був зареєстрований. Після акцій протесту та листа Служби Безпеки України, де повідомляли, що Шарій із 2012 року не проживає на території України, ЦВК скасувала реєстрацію.

У червні 2019 року створив партію «Партія Шарія».

10 квітня 2019 Шевченківський районний суд скасував арешт та розшук Шарія й направив справу про стрілянину в прокуратуру для проведення додаткового розслідування.

На президентських виборах 2019 року Шарій підтримував кандидата від «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула. У другому турі підтримав Володимира Зеленського.

Свою діяльність як відеоблогер розпочав у 2014 році. Події на Донбасі Шарій називає «громадянською війною за участю іноземних сторін». Шарій також відзначився активним «розвінчуванням фейків» українських ЗМІ, хоча його самого неодноразово ловили на брехні й маніпуляціях.

Використано матеріали Української Вікіпедії та проекту «Політхаб» руху «Чесно».

Останнє оновлення: 02.11.2021