Партія Шарія

Партія Шарія

Проросійська політична партія в Україні. Де-факто очолює партію пропагандист Анатолій Шарій, який 2012 року втік за кордон. За даними СБУ, Шарій знімає відео для дискредитації України в інтересах російських спецслужб.

У серпні 2020 року ОПЗЖ обрали Партію Шарія як свого основного союзника на місцевих виборах в Україні 2020 року. Під час передвиборчої кампанії Партія Шарія займалася поширенням агітаційних матеріалів з картою України без Криму.

У жовтні 2020 року журналісти Bihus.info з’ясували, що Партія Шарія розписувала політичним «експертам» від 90 до 500 доларів за позитивні згадки Шарія в ефірах. Серед фігурантів — понад 17 політичних коментаторів, серед яких — Кирило Молчанов, Олександр Лазарєв, Олександра Решмеділова, Сергій Шабовта, Олексій Якубін, Валентин Гайдай, Олег Постернак, Денис Гаєвський, Сергій Бєлашко та інші.

Тоді ж було опубліковано розслідування, згідно з яким неофіційні витрати Партії Шарія в рази перевищують витрати, про які політична сила офіційно відзвітувала перед НАЗК. У «тіньових» звітах партії заявлено, що лише на зарплати і лише за один місяць було витрачено понад 1,3 мільйона гривень — тобто більше, ніж офіційні надходження і витрати усієї партії за три місяці.

Крім цього, розслідувачі виявили, що БРСМ-нафта спонсорує Партію Шарія, а фінансистка партії Анжела Ларкіна керує щонайменше 3-ма компаніями з групи БРСМ.

Останнє оновлення: 03.11.2021