Золотарьов Андрій

Золотарьов Андрій

Пов'язаний із соцопитуваннями

Політолог, керівник Центру «Третій сектор», що неодноразово оприлюднював сумнівні дані соцопитувань.

У квітні 2012 року завищував шанси партії Королевської «Україна — вперед!»1.

У лютому 2015 року піарив новопризначеного голову Запорізької ОДА Валентина Резніченка2.

З 2012 року співпрацював із Компартією України. Через це часто виступав коментатором на підконтрольних КПУ ресурсах, а також у джинсі Петра Симоненка3.

Так, 31.10.2014 у коментарі для близької до комуністів ІА «ГолосUA» заявляв:

«КПУ — це єдина партія, що відстоює інтереси людей праці. Тому влада боїться впливу Компартії… Компартія залишається єдиною системною силою, яка, перш за все, виступає з точки зору захисту інтересів наших робочих»4.

У вересні 2015 року в новині на близькому до КПУ телеканалі «ГАММА» відзначав, що «до участі у майбутніх місцевих виборах можуть не допустити жодну з партій лівого спрямування. Хоча згідно з соціологічними дослідженнями КПУ має високий рейтинг у багатьох містах. Політолог констатує, що частину українців лишили права вибору»5. Разом із Золотарьовим у новині фігурує ще один персонаж, що був помічений у прихованій рекламі КПУ, — Максим Коровніченко.

Критикував закон про декомунізацію і пов’язані з ним перейменування радянських назв, вважаючи їх «авантюрою» та окозамилюванням. При цьому посилався на дослідження невідомої до того ГО «Інститут досліджень громадянського суспільства», на сайті якої вказане лише одне опитування6.

Участь у бізнес-конфліктах

  1. У березні 2023 року Золотарьов чітко виступив на боці IDS Group у питанні протистояння з Агентством управління активами (АРМА) (скрін).

  2. У квітні 2023 року Золотарьов виступав на захист «британського інвестора» Тамаза Сомхішвілі, який судився з КМДА за «збитки» через те, що йому не дали змоги побудувати готель на розв’язці на Харківській площі на виїзді з Києва в сторону Борисполя. Однак, за даними ГУР МО та Мінюсту, Сомхішвілі мав російський паспорт.

Про цілеспрямовану піар-кампанію із захисту Сомхішвілі свідчило те, що паралельно із Золотарьовим свої пости та експертні коментарі оприлюднили і інші «політкоментатори» — всі вони були в дусі «чому влада не любить інвесторів» і «конфлікт загрожує відносинам з Великобританією». Так, «британцю» співчували: керівник Агентства моделювання ситуацій (на сайті прямо вказано, що основні їхні послуги — піар) Олексій Голобуцький7, політичні коментатори Олег Постернак8, Володимир Макаровський9 та Юлія Пілецька10, а також директор Інституту соціально-політичного проектування «Діалог» Андрій Миселюк11.

Чим займається після 24.02.2022

Продовжує бути активним коментатором внутрішньої політики для свого кола каналів і журналістів. Бере також участь в інформаційних кампаніях на підтримку сторін корпоративних та політичних конфліктів:

  • Політолог Золотарьов: Глава Бюро економічної безпеки має розуміти, як боротися з податковими махінаціями, і мати досвід протидії економічним правопорушенням (gordonua.com, 20.08.2021)
  • Политолог Золотарев заявил, что Резников дал четкую реакцию на расследование о закупках Минобороны, он остается в должности и имеет поддержку военных (gordonua.com, 24.01.2023)
  • Андрей Золотарёв: И снова в Украине приватизация прибыли и национализация убытков [націоналізація Укрнафти] (golos.eu, 21.03.2023)
  • Андрей Золотарёв: В Киеве до сих пор стоит памятник коррупции КГГА [про «інвестора з Британії»] (golos.eu, 11.04.2023)
  • Андрей Золотарёв: Антикоррупционный совет при Минобороны: скандалы с питанием для армии и связи с одиозным бизнесменом (golos.eu, 21.06.2023)
  • Андрей Золотарёв: Наша проблема — в перманентном беспределе [на підтримку «інвестора з Британії» на Харківській площі в Києві] (golos.eu, 20.04.2023)

Останнє оновлення: 30.01.2024

Хронологія маніпуляцій

2015

Місцеві вибори

Піар «Нашого краю»

«Рейтинг “Нашого краю” зростає в першу чергу за рахунок довіри до авторитетних у регіонах політиків-господарників, які мають в активі багаж реальних справ. Підтверджують це і дані дослідження: “Наш край” з’явився на політичній карті країни всього кілька місяців тому»1.

— Андрій Золотарьов

Дані опитування:
Блок Порошенка: 12,1%, Батьківщина: 9,9%, Самопоміч: 9,7%, Опозиційний блок: 7,8%. Зростають шанси у Радикальної партії Ляшка — 4%, а також партії «Наш край» — 3,5%.


Хто оприлюднив:
Біловол Олексій, провідний аналітик «Ю.С.С.»,
Золотарьов Андрій, керівник центру «Третій сектор»

Оприлюднено:
23.09.2015

Проведено:
11—19.09.2015

2010

Президентські вибори

Піар Володимира Литвина

Цікавий факт:
На «Інтерфаксі» з’явилася стаття (при цьому вказано, що вона розміщена на комерційних засадах), в якій стверджувалося, що Литвин лідирує в рейтингу довіри1.

«Найвищий рейтинг довіри В.Литвина пояснюється тим, що йому однаково сильно довіряють і на Заході, і на Сході країни».

— Андрій Золотарьов

Хто оприлюднив:
Андрій Золотарьов, керівник центру «Третій сектор»,
Тетяна Ярова, керівник дослідницьких проектів центру «Третій сектор»

Оприлюднено:
10.11.2009