Жарких Денис

Жарких Денис

Політтехнолог та прокремлівський пропагандист, просуває проросійські месиджі Віктора Медведчука.

У 2018 році на своїй сторінці у Facebook регулярно просував постать Медведчука як незамінного переговорника з Росією, після чого його коментарі «розганяли» інтернет-ресурси типу politeka.net1, znaj.ua2, for-ua.com3, comments.ua4 та інші.

«Організація Медведчука виключно інформаційно-правова. Що їм взагалі можна інкримінувати? Поки я бачу за цим спроби зламати мирний процес на корені, зробити з опозиції ворогів народу. І пішли бити інтелігентів гуманітаріїв» (15.03.2018)5.

«Поскольку можно достаточно быстро решить проблему украинских заключенных в России, а Медведчук главный переговорщик. Но кого это из верхов интересует? Им нужно поплясать на чужом горе. Не в первый раз» (27.06.2018)6

Від червня 2018 року — ведучий програми «По суті» на підконтрольному Медведчуку телеканалі «112», в якій, за даними видання «Детектор медіа», практично в кожній програмі в позитивному аспекті цитувався Віктор Медведчук7.

За даними моніторингу «Детектору медіа», проведеному улітку 2018 року, майже в кожному випуску програми Жарких «червоною ниткою проходили меседжі про несамостійність України, небажання Європи нам допомагати та важливість відновлення дружби з Росією». Також програми Жарких характеризувалися дружньою до Росії стилістикою, а більшість запрошених до студії були постійними гостями каналу NewsOne та коментаторами порталу Golos.ua. Цитати «лідера ГО “Український вибір — право народу"» Медведчука містив мало не кожен випуск8.

До того, як прийти на «112 канал», у 2017—2018 роках Жарких неодноразово з’являвся в якості «експерта» на проросійському сепаратистському каналі «News Front» у програмах Сергія Веселовського — людини крайніх антиукраїнських поглядів. За даними «Детектора медіа»9, у своїх виступах Жарких часто розповідав про «низький інтелектуальний рівень» українського суспільства, доводячи, що те, що відбувається в Україні зараз, практично збігається з тим, що відбувалося в Німеччині 30-х років.

У 2017 році в ефірі «News Front» Жарких заявляв, що українізація — це технологія психологічного тиску та розз’єднання народу, а Україна, мовляв, завжди була російськомовною10.

Як пише «Детектор медіа», станом на серпень 2018 року Жарких був членом член політради партії «Соціалісти», яку очолював міністр закордонних справ України при Януковичі Леонід Кожара. За даними державного реєстру, Жарких є одним із співзасновників ГО «Інститут миру», керівниками якого є Кожара і колишній керівник Головного слідчого управління СБУ Максим Ленко. У минулому Жарких був помічником депутата від Партії регіонів Олексія Плотнікова, який зараз також є членом партії «Соціалісти». Жарких представляється письменником, поетом, дитячий письменником, політичним і економічним психологом. Раніше він був виконувачем обов’язків головного редактора комунальної газети «Хрещатик», неодноразово бував гостем програм Дмитра Джангірова, близького до Медведчука.

Останнє оновлення: 20.08.2019

Помічений(а) у піарі: