Волошин Олег

Волошин Олег

Політичний коментатор та кандидат до парламенту від партії Медведчука «Опозиційна платформа — За життя», начальник служби міжнародного співробітництва телерадіокомпанії «112-TV»1, голова міжнародної редакційної ради «NewsOne» — обидва ці канали контролює Медведчук2.

За часів Януковича — речник та директор департаменту інформації Міністерства закордонних справ (2010—2013)3.

Хоча Волошин балотується від партії Медведчука (під №30), на близьких до цього політика телеканалах його титрують то як «експерта з міжнародних питань», то як «українського політолога-міжнародника і журналіста», то як «експерта-міжнародника»4.

За даними моніторингу Інституту масової інформації, в ефірі 112 каналу від 08.07.20195 Олег Волошин як «політолог-міжнародник» критикує Зеленського. Аналогічно в якості експерта він висловлюється в ефірі 3 липня 2019 року: «В команде Зеленского полный разброд и шатания»6. Водночас журналісти не згадують, що Волошин є прямим опонентом Зеленського на виборах.

Цікаво, що навіть російські пропагандисти типу Анатолія Шарія помітили розворот у позиції Волошина після приєднання до партії Медведчука: якщо раніше на телеканалах Волошин підтримував курс України на євроінтеграцію, вступ до НАТО, закликав захищати країну силою зброї від російської агресії і не цурався «відвертої русофобії», то тепер він критикує тих, хто виступає проти переговорного процесу з Росією7.

Також цікаво, що Волошина активно цитує сайт «Украина.ру». Це ЗМІ входить до холдингу «Россия сегодня», його генеральний продюсер — Дмитро Кисельов. Кілька свіжих прикладів: «Олег Волошин: За Кремль переживать не нужно»8 («Украина.ру», 08.07.2019), «Украинские квазимилитаристы требуют парада — Волошин»9 («Украина.ру», 10.07.2019), «Волошин рассказал, что должен Зеленский своим избирателям»10 («Украина.ру», 01.07.2019). Загалом, за підрахунками ІМІ, станом на 12.07.2019 на цьому сайті 250 згадок імені Олега Волошина.

Волошин про Медведчука:

«Весь час її роботи тут [пані посол США в Україні] Марі Йованович дуже насторожено ставилася до ролі Медведчука, посередника між Києвом і Москвою, і багато в чому заважала цій ролі. Тепер її від’їзд розширює можливості для діалогу з участю Києва і Москви за посередництва Віктора Медведчука»11

«Смешно и жалко на днях было смотреть на интервью когда-то вызывавшего мои симпатии Мураева, в котором он нелепо накинулся на «известного кума» [мається на увазі Медведчук — «Тексти»], который якобы неэффективно и безрезультатно ведёт переговоры в рамках Минской группы. Конечно, в искусстве вести деловые переговоры с олигархами и продавать им себя как политика Мураеву не может составить конкуренцию даже Ляшко»12


З довідки «Української правди»13:

У 2015 році Волошин балотувався до Київської міськради як мажоритарник від «Опозиційного блоку». Тоді він був записаний як журналіст журналу «Вести. Репортер», який пов’язують з екс-міністром доходів і зборів Олександром Клименком.

У 2017 році видання «Kyiv Post» опублікувало колонку Волошина14 про Пола Манафорта – політтехнолога, який працював з президентом Януковичем. За даними американського слідства проти Манафорта, він особисто редагував колонку Волошина, хоча останній це спростовує і каже, що звіряв чернетку із його соратником політтехнологом Костянтином Килимником.

Волошин значиться у складі політради «Партія розвитку України» екс-«регіонала» Юрія Мірошниченка.

Останнє оновлення: 17.07.2019

Помічений(а) у піарі: