Цибулько Володимир

Цибулько Володимир

Пов'язаний із соцопитуваннями

Політтехнолог та політичний діяч, регулярно фігурує у замовних матеріалах низки політичних партій та кандидатів у ЗМІ, а також коментує дані сумнівних соціологічних служб. Народний депутат 4 скликання (вересень 2005-го — квітень 2006 року) від «Нашої України»1.

У ЗМІ фігурує як «політолог» та «політичний експерт».

Цибулько — один із найменш перебірливих політичних коментаторів. У різний час він піарив екс-регіонала Сергія Думчева, Олега Ляшка, партію «Заступ», Аграрну партію, Петра Порошенка та Андрія Пальчевського.

Так, у 2014 році у низці джинсових статей «ЗАСТУПу» Цибулько заявляв, що ця партія гарантовано подолає прохідний бар’єр2,3.

У жовтні 2015 року разом із провідним аналітиком «Ю.С.С.» Олексієм Біловолом та політичним коментатором Вадим Карасьовим презентував завищений рейтинг кандидата від «Солідарності» на виборах мера Івано-Франківська Ігоря Насалика4.

23 жовтня 2015 року (в останній день передвиборчої агітації) пише блог на сайті «Корреспондент» із назвою «Сюрпризом київських виборів став Сергій Думчев»5, який у вигляді джинси передрукували «Комсомольська правда в Украине»6, kievvlast.com.ua7, РБК-Україна8 та Depo.ua9.

Цибулько про Думчева:

«Думчев зміг виділити себе серед інших кандидатів, не тільки величезною кількістю бордів, але і відсутністю політиканства та комплексною програмою по потребам міста, зазначає експерт. А критика на адресу Думчева і його передвиборної кампанії, за його словами, свідчить про слабке опрацювання електорального поля, і з боку партій, і з боку соціологів» «Думчев не забрав чужого виборця, він знайшов своє, про існування якого не підозрювали політтехнологи інших партій»

За даними ЦВК, Думчев посів лише 8-е місце, набравши 3,9%.

Цікаво, що двома тижнями раніше у низці однакових статей на сайтах Gazeta.ua10, comments.ua11 та espreso.tv12 Цибулько співав зовсім іншу пісню: «Києву потрібен господарник, який знає місцеву специфіку і проблематику та вміє вирішувати комунальні проблеми. Свідченням чого є стрімкий ріст рейтингу Олександра Омельченка, якого ще весною ніхто не розглядав у якості кандидата, а уже сьогодні експертне середовище та електорат бачать як одного із фаворитів гонки».

Улітку 2019 року під час парламентської кампанії піарив Аграрну партію України. 8–9 липня у низці регіональних видань вийшла джинса Аграрної партії з однаковими заголовками та коментарем Цибулька: Залучення до Аграрної партії Поплавського Олега Винника стало справжньою медійною бомбою, — експерт (panorama.if.ua13, ternopil.te.ua14, real-vin.com15, bessarabiainform.com16, zhitomir-online.com17).

__Щонайменше з 2014 року Цибулько почав активно піарити Олега Ляшка (і продовжує це робити 6 років поспіль!).

Ось лише кілька цитат Цибулька про Ляшка:

«Якщо ж говорити про всеукраїнських політиків, то найбільшу підтримку ветеранів отримає Олег Ляшко, який особисто бере участь у бойових діях і став для бійців „своїм“»18

«Інтелектуальна неспроможність олігархічного середовища переграти Олега Ляшка фактично стала причиною сутички в парламенті»19

«Самого Ляшка переслідують за радикальне попередження одному з попихачів одного з головних акціонерів нинішньої влади. […] Але за все доведеться платити, особливо коли вони таки додавлять закон про ринок землі, тоді Ляшко їм повправляє корони, котрі трохи покособочилися під загрозою коронавірусу» (18.03.202020)

У листопаді 2019 року «атаку» на Ляшка [малося на увазі порушення кримінального провадження — texty.org.ua] Цибулько називав політичним терором (!) і показовим покаранням (!!) з метою охолодити запал опозиції (!!!)21.

Цибулько регулярно піарить Петра Порошенка на підконтрольних йому телеканалах — «П’ятому»22 та «Прямому»23.

До того ж, у квітні 2019 року на сайтах «Обозреватель»24 та zik.ua25 вийшла однакова джинса з коментарем Цибулька: «Меркель відкрито підтримала Порошенка — експерт»

Цибулько про Порошенка:

«Я бачу це [зустріч Меркель із Порошенком. — texty.org.ua] ще одним проявом підтримки нашого президента, якому в Європі довіряють, і під слово якого готові давати гроші. І у мене немає сумнівів у тому, що ніхто краще Порошенка не впорався б із тими дійсно серйозними дипломатичними викликами, які поставали перед Україною в останні п’ять років. І що саме він краще за всіх впорається з тією роботою на міжнародному полі, яка нам ще належить на шляху до Євросоюзу і НАТО»

Водночас із 2019 року Цибулько різко критикує Зеленського, а у квітні того року навіть пророкував, що «в разі перемоги Зеленського повномасштабне вторгнення Росії — неминуче»26.

Під час виборів київського мера — 2020 активно піарив Андрія Пальчевського27,28.

Чим займається після 24.02.2022

Продовжує залишатися одним із ключових спікерів «табору Порошенка» і критиків влади Зеленського, у відповідному ключі коментує поточні події в ефірі каналів «демократичної опозиції» (Еспресо, Прямий, 5 канал, YouTube-канал «Аннексия.НЕТ», власний YouTube-канал Цибулька). Також коментує політичні і корпоративні конфлікти. Підтримка Кличка може бути пов’язана із загальною політичною симпатією до мера оточення Петра Порошенка, зокрема через протистояння столичного міського голови з Банковою.

 • Війна у стилі ВАКСу: для усунення мера Одеси з архіву дістали закриту справу, — ЗМІ (obozrevatel.com, 06.05.2023) (на підтримку Труханова)
 • «Військову адміністрацію створили, аби створити хаос в управлінні Києвом». Політичний експерт розповів про причини трагедії у столиці 1 червня (gordonua.com, 02.06.2023)
 • Політолог Цибулько: Групу з «відпрацювання Кличка» в ОП задіяно на повну, але політична тема Києва провалюється (gordonua.com, 15.06.2023)
 • Експерт: Камишін не впорався з завданням Офісу Президента в Києві (dsnews.ua, 15.06.2023)
 • «Слуги» вирішили зробити винними за ситуацію з укриттями рятувальників, але знов вийшли самі на себе, — Цибулько (dsnews.ua, 21.06.2023)
 • Репутаційні ризики для України: експерти про арешти підприємств, які кредитує ЄБРР (unn.ua, 13.09.2022) (конфлікт довкола Київського паперового комбінату)

Останнє оновлення: 30.01.2024

Хронологія маніпуляцій

2020

Вибори мера Києва

Презентація опитування разом із політичними коментаторами Пальчевського

Дані опитування:

Кличко: 41,2%, Андрій Пальчевський: 11,3%1.

«Політична сила „Перемога Пальчевського“ вже має 6,8% підтримки по столиці. І рейтинг цієї партії продовжує стрімко зростати. На тлі „Єдності“ чи „Рідної країни“ - ця динаміка вражає. Треба констатувати, що в суспільстві є запит на нові політичні сили. Ці партії можуть забирати собі електорат Зеленського, який відколовся»2

— Володимир Цибулько

Хто оприлюднив:
 • Тарас Семенюк, «політолог», неодноразово фігурував у «джинсі» Пальчевського;
 • Володимир Цибулько, «політолог», неодноразово фігурував у «джинсі» Пальчевського;
 • Андрій Бузаров, «політолог», неодноразово фігурував у «джинсі» Пальчевського;
 • Дмитро Дмитрук, директор Центру «Соціальний моніторинг» — організації, відомої тим, що у 2004 році озвучила вигідні Януковичу результати екзит-полу.
Оприлюднено:

09.09.2020

Проведено:

24.08—06.09.2020

Піар кандидата в мери Києва Андрія Пальчевського

Від липня 2020 року активно піарив Андрія Пальчевського:

 • Пропозиція Пальчевського робити зміни своїми руками сподобається українцям, — експерт (02.07.2020)
 • Цибулько: Пальчевський — „чорний лебідь“ для Кличка, який може змінити результат київських виборів (29.07.2020)

«Пальчевський влучно відчув момент, щоб оголосити про те, що його сила йде на місцеві вибори. Він запропонував альтернативу, на яку багато хто може пристати. Ідея Пальчевського проста, втім промовиста: не чекати виконання передвиборчих обіцянок Зеленського, а включатися та своїми руками втілювати зміни. Такий пасіонаризм подобається українцям. […] Для Києва ОПЗЖ — не комільфо, а ось корінний киянин, який при цьому говорить двома мовами легко зайде за свого. Андрій Пальчевський хороший комунікатор, який володіє природною харизмою, яка подобається людям. Тому цілком ймовірно, що „Перемога Пальчевського“ потрапить у фокус уваги розчарованих прихильників „Слуги народу“ і не тільки»1

— Володимир Цибулько

2019

Парламентські вибори

Піар Аграрної партії

8–9 липня у низці регіональних видань вийшла джинса Аграрної партії з однаковими заголовками та коментарем Цибулька: Залучення до Аграрної партії Поплавського Олега Винника стало справжньою медійною бомбою, — експерт (panorama.if.ua1, ternopil.te.ua2, real-vin.com3, bessarabiainform.com4, zhitomir-online.com5).

2019

Президентські вибори

Піар президента Петра Порошенка

Цибулько регулярно піарить Петра Порошенка на підконтрольних йому телеканалах — «П’ятому»1 та «Прямому»2.

До того ж, у квітні 2019 року на сайтах «Обозреватель»3 та zik.ua4 вийшла однакова джинса з коментарем Цибулька: «Меркель відкрито підтримала Порошенка — експерт»

«Я бачу це [зустріч Меркель із Порошенком. — texty.org.ua] ще одним проявом підтримки нашого президента, якому в Європі довіряють, і під слово якого готові давати гроші. І у мене немає сумнівів у тому, що ніхто краще Порошенка не впорався б із тими дійсно серйозними дипломатичними викликами, які поставали перед Україною в останні п’ять років. І що саме він краще за всіх впорається з тією роботою на міжнародному полі, яка нам ще належить на шляху до Євросоюзу і НАТО»5

— Цибулько

2015

Мер Івано-Франківська

Ігор Насалик

Прогнозували

1-е місце

Насправді

2-е місце

Завищення рейтингу кандидата від Блоку Порошенка Ігоря Насалика

«Мене не дивують результати соціологічного опитування, зокрема перше місце у цьому опитування Насалика, тому що він сильний кандидат і сильною є політична партія, від якої він балотується на посаду мера Івано-Франківська».

— Вадим Карасьов

Дані опитування:
Ігор Насалик («Блок Порошенка»): 23,5%, Віктор Анушкевичус (УНП): 19%, Руслан Марцінків («Свобода»): 16,8%; у другому турі переможе Насалик: 39% проти 29,2%1.

Результат виборів:
Марцінків: 54,82%, Насалик: 42,26%

Хто оприлюднив:
Біловол Олексій, провідний аналітик «Ю.С.С.»,
Цибулько Володимир, політолог,
Карасьов Вадим, політолог

Оприлюднено:
12.10.2015

Проведено:
06—09.10.2015

2015

Вибори мера Києва

Піар кандидата в мери Києва Сергія Думчева

23 жовтня 2015 року (в останній день передвиборчої агітації) пише блог на сайті «Корреспондент» із назвою «Сюрпризом київських виборів став Сергій Думчев»1, який у вигляді джинси передрукували «Комсомольська правда в Украине»2, kievvlast.com.ua3, РБК-Україна4 та Depo.ua5.

«Думчев зміг виділити себе серед інших кандидатів, не тільки величезною кількістю бордів, але і відсутністю політиканства та комплексною програмою по потребам міста, зазначає експерт. А критика на адресу Думчева і його передвиборної кампанії, за його словами, свідчить про слабке опрацювання електорального поля, і з боку партій, і з боку соціологів. […] Думчев не забрав чужого виборця, він знайшов своє, про існування якого не підозрювали політтехнологи інших партій»6

— Володимир Цибулько

За даними ЦВК, Думчев посів лише 8-е місце, набравши 3,9%.

2014

Протягом шести років

Піар Олега Ляшка

Щонайменше з 2014 року Цибулько почав активно піарити Олега Ляшка (і продовжує це робити 6 років поспіль!):

 • Ляшко може розраховувати на підтримку ветеранів протистояння на сході, — політолог (16.07.2014) (rbc.ua1)
 • Ляшко перейшов у статус лідера “антиолігархічної боротьби в Україні”, — політолог (15.08.2014) (rbc.ua2)
 • Дистанція між Ляшком і народом скоротилася практично до нуля, — політолог (22.08.2014) (rbc.ua3)
 • Найбільш цікавими для виборців могли б стати дебати Ляшко і Яценюка, — політолог (24.10.2014) (rbc.ua4)
 • Президенту не варто вести боротьбу з Ляшком, — політолог (22.09.2015) (rbc.ua5)

 • Експерт: Партія Ляшка може стати центром об’єднання всіх проукраїнських сил (23.10.2015) (elections.rbc.ua6)
 • Експерт: ГПУ не знайшла іншого способу “втихомирити” партію Ляшка, крім тиску на бізнес депутатів (25.12.2015) (rbc.ua7)
 • Політолог: з топових політиків тільки Ляшко засудив приїзд Гризлова (13.01.2016) (rbc.ua8)
 • Експерт: Ляшко “завалив” особливий статус Донбасу і виграв старт політсезону (24.01.2016) (rbc.ua9)
 • Тільки Ляшко може завалити голосування за вибори в ОРДЛО, — експерт (22.06.2016) (rbc.ua10)
 • Напад Бойко на Ляшка — протистояння прокремлівських та проукраїнських сил, — експерт (14.11.2016) (rbc.ua11)
 • Тимошенко уже несколько раз отказалась от дебатов с Ляшко, — политолог (28.12.2016) (rbc.ua12)
 • Ляшко став горою на захист фермерів — експерт (21.09.2018) (pic.com.ua13)
 • Політолог Цибулько: Ляшко демонструє найкращу динаміку зростання кола своїх прихильників (05.11.2018) (gordonua.com14)
 • Експерт назвав звіт фракції РПЛ ознакою політичної культури (04.12.2018) (rbc.ua15)
 • “Зеленский один в один копирует слова Олега Ляшко”, — эксперт (03.01.2019) (znaj.ua16)
 • Зеленський копіює Ляшка, — політолог (04.01.2019) (informator.news17)
 • Експерт заявив про політичну послідовність Ляшка (25.02.2019) (rbc.ua18)
 • Експерт прокоментував плани Ляшка домогтися арешту рахунків Коболєва (27.02.2019) (rbc.ua19)
 • Центральна Україна бачить в Ляшку послідовного соціального політика — Володимир Цибулько (27.03.2019) (unian.ua20)
 • “Контроль влади Ляшком — приклад для наслідування іншим політикам”, — експерт (18.03.2020) (znaj.ua21)
 • Цинізм вилізе боком: Ляшко зловив владу на вибірковій боротьбі з коронавірусом (18.03.2020) (apostrophe.ua22)