Співак Дмитро

Співак Дмитро

Політичний коментатор, телеведучий, політик. Починав кар’єру в Одесі.

Фігурує на телеканалах Медведчука як «кандидат політичних наук»1 та «громадський діяч»2.

На телеканалах Медведчука просуває інтереси партії «Опозиційна платформа — За життя!» та «русскій мір». Кілька років вів власну програму «Суб’єктивні підсумки» на телеканалі «NewsOne»3.

Ефіри Співака (як, утім, і інші програми телеканалу) неодноразово ставали предметом розгляду Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та Незалежної медійної ради — через заклики до війни або її пропаганду і розпалювання ворожнечі4,5.

Поширював різноманітні теорії змови (зокрема, про Валерію Гонтарєву та Уляну Супрун6), брав участь в інформаційній кампанії про так звані «секретні лабораторії США в Україні7 тощо.

У 2019 році «Українська правда» писала про те, що Співак в ефірі насміхався з поправки до Кримінального кодексу України щодо зґвалтування та насильства8.

Співак як політик

Неодноразово змінював свою політичну орієнтацію. У хронологічному порядку представляв «Яблуко»9, «Трудову Україну», «Батьківщину»10, «Україну — Вперед!» Королевської, Блок Петра Порошенка, «Слугу народу». Незважаючи на три спроби балотуватися в народні депутати, жодного разу так і не потрапив до парламенту. Найкращі шанси мав зі «Слугою народу», але звідти його вигнали ще до виборів11.

Депутат Одеської міської ради 4 скликання від партії «Яблуко» та 6 скликання від «Батьківщини»12.

Дані з проекту «Політхаб» руху «Чесно».


---

Цікаві факти

Журналіст Ярослав Зубченко у жовтні 2019 року зібрав такі характерні факти про Співака:

 • Хвалив часи Брежнєва13 та обурювався, що День захисника України святкують у День УПА та козацтва14.

 • Вважав, що в Україні насаджують націоналізм15.

 • Покладав усю відповідальність за відкладення нормандської зустрічі на Україну16. Стверджував, що Вадим Пристайко є гіршим міністром закордонних справ, ніж Сергій Лавров17. Переконував, що питання Криму треба тимчасово винести за дужки, бо «що ти зробиш із Росією?»18. І взагалі, Україні варто припинити «штампи» щодо російської агресії19

 • Поширював маніпуляції про те, що «мирний план Медведчука» підтримали євродепутати20.

 • Поширював теорії змови щодо Валерії Гонтаревої (нібито ряд інцидентів із нею, зокрема ДТП, — це її спосіб отримати політичний притулок у Британії) та Уляни Супрун:

  «Я хотел бы сказать госпоже Супрун. Уважаемая гражданка США, которую сюда прислали для полного уничтожения сельского народа, украинского, которую сюда прислали с целью, какой-то спецоперации, я в этом абсолютно убежден. Ее брат или родственник — куратор ЦРУ, пан Возняк по Украине…»21

Блогер Роман Сініцин наводив низку цитат Співака, які допомагають зрозуміти рівень його «експертності» (та й загалом адекватності)22:

 • «Грантососы пожирают страну»23
 • «Брат Ульяны Супрун — куратор ЦРУ по Украине»24
 • «Европа, в которую мы идем, ставит памятники Жукову, а мы сносим»25
 • «Санкции, которые вводят против России, только укрепляют ее экономику»26
 • «В стране воцарились махновщина, страх, хаос и средневековье»27
 • «Украина на пороге погромов?»28
 • «Мы хотим восстановить истинную справедливость и показать правду руководителям нашей страны, которые пытаются переписать историю и стереть все факты нашей совместной истории между Украиной и Российской федерацией»29

Останнє оновлення: 29.05.2021

Помічений(а) у піарі: